Kozlové ukořistili druhou výhru v řadě

22. říjen 2017, 12:19

Kolín - Druhou výhru v řadě ukořistili v sobotu kolínští hokejisté. Na domácím ledě si poradili se čtvrtým týmem Klatov. I když inkasovali už po 19 sekundách, ještě v první třetině otočili zápas a dohráli ho do vítězného konce.

Kolín – Klatovy

6:3

Když se poprvé čas zastavil po devatenácti vteřinách, kozlové prohrávali 0:1. To byl na domácím ledě dost nepovedený vstup do zápasu. Kozlové ztratili puk, a Pacanda tak po přihrávce Topinky dostal možnost otevřít skóre utkání.

Smutek byl na kolínské straně ale ještě v první třetině pryč. Kozlové totiž herně soupeře převyšovali a na konci úvodního dějství to třemi góly za 59 sekund potvrdili. V čase 16:40 Panna z první poslal Malého puk na bránu a Semirád připravený na tyči doťukl puk do kasy. V čase 17:28 kapitán Malý sám skóroval. Využil přihrávku před bránu od Panny a otočil na 2:1. A jedenáct vteřin na to, v čase 17:39, vybídl Morkes ke střele Zumra, který přesně trefil skulinu v bráně hostí – 3:1.

Když po nástupu do druhé části kozlové zvýšili na 4:1, poté, co Kysela do zívající brány umístil původně Kozákův pokus, zdálo se, že jsou hosté na ručník. Ti ale bojovali, a naopak Kolínští malinko zvolnili. Výsledkem bylo postupné snížení až na 4:3. Nejdřív v pětadvacáté minutě přesně trefil pod víko Topinka, pak v padesáté čtvrté minutě Uhlík trefil přesně do šibenice z kruhů.

To kozlům zatrnulo. Bylo ještě hodně času do konce utkání a hostí měli chuť, vrátili se do zápasu. Další obrat se ale nekonal. Kozlové totiž ubránili nájezdy hostí, a pak Morkes dvě minuty před koncem prostřelil klatovského gólmana a definitivně rozhodl. Kysela ještě přidal gól při power play hostí a Kolín bral celkovou výhru 6:3.

Branky: 17. Semirád (Panna, Malý), 18. Malý (Panna), 18. Zumr (Morkes, Hlaveš), 23. Kysela (Kozák), 59. Morkes (Zumr), 60. Kysela (Malý) – 1. Pacanda (Topinka, Uhlík), 25. Topinka, 54. Uhlík (Topinka, Walter). Rozhodčí: Pilný – Gabriel, Pechánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:1, 1:1, 2:1. Diváci: 569.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Kadlec – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kozák, Prokop, Kysela.