Kozlové v Budějovicích urvali tři body

22. leden 2017, 10:38

Kolín/České Budějovice - Udělali z toho drama, ale nakonec v poslední minutě urvali tři body. Kolínští hokejisté vyhráli v Českých Budějovicích 4:3.

David servis České Budějovice – Kolín

3:4

Začátek zápasu a třetí třetiny se jim nepovedl, jinak bylo hřiště jejich. Kozlové si u českobudějovického David servisu neodpustili dva slabší momenty a málem je to stálo body. Na konci utkání ale štěstěna ukázala, kdo měl v zápase větší převahu.

Kozlové inkasovali poprvé už po patnácti sekundách, kdy po vyhraném buly ztratili puk v obranné třetině a ujala se dorážka po ledě – 1:0.

Bylo to sice brzo, ale aspoň to Kozly po dlouhé cestě probralo. Ti pak začali okamžitě zvyšovat obrátky. V deváté minutě Semirád trefil tyč, tak to ještě nevyšlo, ale v desáté už bylo vyrovnáno. V přesilovce dal Březina dlouhý pas a pak se puk přes Pannu dostal k Malému a bylo to. Na konci první třetiny Sejpal musel dvakrát zasahovat proti nadějným pokusům Bárty, nejdřív lapačkou, pak roztahoval betony v akci domácích dva na jednoho. Obě šance ale vykryl, a tak se do kabin šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině už Kolínští nenechali nic náhodě a ujali se otěží. Po Zumrově tyčce propadl do brány Kadlecův puk a pak ještě Malý připravil Pipkovi puk před odkrytou bránu a Kozlové rázem vedli o dva góly 1:3.

Když by přidali ještě jeden gól, mohlo být hotovo, jenže Kolín další šance neproměnil. Do třetí třetiny navíc nastoupil jak omámený kouzelným proutkem, a tak se nikdo nemohl divit, že domácí zaslouženě vyrovnali.

Už ve čtyřicáté sedmé minutě zahrozil Zayml, který se dostal sám za obranu, ale Sejpala ještě nepřekonal. Minutu na to, už se to domácím z mezikruží povedlo. A v padesáté minutě po střele od modré bylo vyrovnáno. Domácí byli draví a bylo jich všude plno.

Zabrzdilo je ale oslabení, ve kterém ale Kozlové nijak zvláštně nezahrozili. Naopak, když pak sudí odpískal faul Kolínu a necelé tři minuty před koncem dostali přesilovku domácí, to bylo před kolínskou kasou horko. Kozlové ale ubránili oslabení a půl minuty před koncem udělali vlastní tečku za zápasem. Hanzl našel hokejku Malého, který do prázdné brány umístil jeho puk. Doslova za pět minut dvanáct Kozlové vrátili vedení na svou stranu.

V tabulce se opět přiblížili první čtyřce. Jsou již jen tři body za Žďárem a na první Havlíčkův Brod ztrácí bodů deset.

Branky: 1. Suchánek (Vylíčil), 48. Marek, Ferebauer, Cikán, 50. Chaloupka (Ferebauer, Bárta) – 11. Malý (Panna, Březina), 26. Kadlec st. (Panna), 30. Pipek (Malý, Semirád), 60. Malý (Hanzl, Panna). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Diváci: 90.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Kadlec st., Voženílek, Březina, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek, Černý, Krajňák, Kadlec ml. - Kozák