Martínek: Byl to parádní hokej z obou stran

5. březen 2019, 10:18

Kolín - Kdo zavítal v pondělí na zimní stadion, nemohl se nudit. Kozlové hráli play off utkání proti Klatovům. A bylo to utkání s velkým U. A s vítězným koncem pro kozly. Vyhráli 4:3 po prodloužení. Ujali se tak vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sérii a k postupu jim chybí jen bod.

,,Myslím, že to byl parádní hokej z obou stran, že to byl možná nás nejlepší zápas v sezoně. Hráli jsme výborně. I soupeř byl výborný. Nemohli jsme na vteřinu polevit. Hned by soupeř hrozil. Jsme šťastní, že máme druhý bod, ale série není ukončená. Přiblížili jsme se postupu, ale bude to ještě hodně těžké,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Utkání bylo jiné než to první v sobotu v Klatovech. To bylo mnohem opatrnější a gólově se rozhodovalo až na konci, jinak jich moc nepadalo. V Kolíně se do toho šlapalo od začátku. Kolín byl aktivní. Na bránu hostů poslal více než čtyřicet střel.

,,Ono to vyplývá z toho, že poměrně brzo padl gól. Tím se to trošku otevřelo. Myslím, že jsme si vypracovali hodně ložených šancí, ale bohužel jsme je neproměnili, ale tak zaplať pánbůh, že povedlo v prodloužení,“ byl rád Martínek.

Jeho tým se v průběhu utkání dostal do vedení 3:1, ale neudržel ho. A muselo se prodlužovat. Tam to ale byla jednoznačná záležitost. ,,My jsme si dali dva vlastňáky. První a třetí gól. Regulérní vlastňáky. Ale to k tomu hokeji patří, to se nedá nic dělat. Důležité je, že jsme byli aktivní. I v tom prodloužení. Vynutili jsme si tím další přesilovku, a tu jsme proměnili. Kluci to skvěle sehráli,“ popsal, jak v prodloužení Kolín sebral výhru a druhý bod v sérii.