Martínek: Pozitivní jsou tři body a třetí třetina odbojovaná na doraz

22. prosinec 2017, 09:25

Kolín - Ve středu odehráli kozlové poslední zápas před Vánoci a vítězně. Porazili předposlední Pelhřimov 3:1. Zápas to ale nebyl jednoduchý.

,,Jestli jsem byl minule psychicky unavený, tak dnes jsem zničený,“ smál se po utkání trenér kozlů Petr Martínek. ,,Bylo to strašlivě těžké utkání. My jsme šťastní za tři body, ale musíme uznat kvalitu soupeře a jejich hru. Ve finále jsme si asi tři body zasloužili, ale polovinu utkání jsme nehráli podle našich představ,“ doplnil ještě.

Kozlové se v první třetině dostali do vedení, ale i přesto kolínský lodivod nebyl příliš spokojený s předvedenou hrou. ,,My jsme o soupeři věděli, že má smrtící protiútok. I když jsme se připravili, nedařilo se nám to. Nebyli jsme moc ochotní hrát dozadu, až když jsme začali, tak jsme soupeře eliminovali,“ přemítal v hlavě, co dělalo jeho týmu největší problém Martínek.

,,V první minutě jsme měli prázdnou bránu, kterou jsme neproměnili, to nás poznamenalo. Pak jsme šli sice do vedení, ale ne že bychom byli pod tlakem, ale pořád tam byla obava z rychlých protiútoků a soupeř hrozil. Podařilo se nám to ustát, ale výkon určitě nebyl optimální,“ pokračoval v hodnocení trenér Kolína.

,,V kabině jsme si to řekli, upozornil jsem hráče na všechny chyby, ale paradoxně na začátku 2. třetiny jsme jich dělali ještě víc a soupeř nás dostal pod tlak. Měli jsme i čtyřminutové oslabení, které jsme ale ubránili. Od té doby jsme zvýšili důraz, aktivitu, napadání, rychleji jsme přistupovali k soupeři a už jsme je nepouštěli do takových šancí,“ komentoval Martínek, jak se jeho tým dostal do tempa, s tím že když se lámal chleba, jeho tým byl u krajíce první.

V zápase kozlové nakonec našli tři střelce. Po Pannovi ve druhé třetině vsítil vítězný gól Havelka a výhru pečetil v posledním dějství Kozák.

,,Jestli jsme minule vyzdvihli Pilného, tak z Pelhřimova musíme Havelku. Měli jsme na konci druhé třetiny přesilovku 5 na 3. První pětka nedala, pokračovala přesilovka 5 na 4. Dal jsem tam Havelku. Pustil ránu od modré, prostřelil to. Takže se to vyplatilo a pro mladého kluka je to dobře. Jsme rádi,“ pochválil Martínek podruhé za sebou dalšího mladého hráče.

,,Všichni děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a fandili celý zápas. I oni nás dotáhli k tomu vítězství,“ poslal kolínský kouč díky i směrem k fanouškům. Ti se už teď těší na předsilvestrovský zápas do Havlíčkova Brodu. Kozlové zase i na pár dní volna. Jaký mají program přes Vánoce?

,,Ve čtvrtek bylo volno, v pátek je utkání mezi hráči o nějakou prémii, v neděli na Štědrý den máme každoroční přátelské utkání s Žabonosy. Přes svátky mají hráči volno a od 27. prosince se budeme připravovat na zápas s Havlíčkovým Brodem,“ popsal ještě na závěr rozhovoru trenér Martínek vánoční program kolínských hokejistů.