Martínek: Utkání jsme měli pod kontrolou

8. prosinec 2018, 14:19

Kolín - Kolínští hokejisté odehráli netradičně ve čtvrtek své další utkání. V něm porazili 5:2 Letňany. Tři body je posunuly na průběžné druhé místo.

,,Dobře jsme rozjeli zápas. Vedli jsme v jeho průběhu 4:0, ale pak jsme trošičku polevili v koncentraci a dovolili jsme soupeři hrozit na naši bránu. Soupeř toho využil. Využil přesilovku a hned na začátku třetí třetiny dal na 4:2. Trošku jsme tam začali mít obavu o výsledek. Měli jsme i nějaká oslabení. Ty jsme ale přežili, ve finále jsme v tom jednom oslabení ujeli, dali gól a rozhodli,“ popsal ve zkratce průběh utkání kouč Kolína Petr Martínek.

,,Zbytečně jsme si to zkomplikovali. Nejen tím. Ale i tím, že jsme nevyužili ložené šance. Po první třetině jsme mohli vést 5:0 a byl naprostý klid. Bohužel jsme ty branky nedali. Měli jsme hru pod kontrolou, ale těmi dvěma zbytečnými inkasovanými góly jsme soupeři umožnili, že mohl bojovat možná o bod,“ dodal ještě.

Dalo by se říci, že i když kozlové dvakrát inkasovali, jejich výhra ohrožena nebyla. Nicméně vést „jen“ o dva góly může být ošemetné. ,,Když je to o dva góly, stačí dát jeden a je ještě spousta času na vyrovnání. Takže jsme obavy mít museli. Ale vrátili jsme se pak k naší zodpovědné hře, která trvala do stavu 4:0. A utkání jsme měli pod kontrolou,“ byl rád Martínek.

Kozlové definitivní tečku za svou výhrou udělali v poslední třetině. Soupeř se snažil snížit na rozdíl gólu, ale místo puku v kolínské síti skončila černá pryž v té domácí. ,,Soupeř nás minutu mačkal v pásmu. Měl několik nebezpečných situací, a pak při rozehrávce na modré čáře udělal chybu. David (Šafránek pozn.red.) jel samostatný nájezd, a ten suverénně proměnil. Tím definitivně rozhodl zápas,“ popsal gól v oslabení a poslední hřebík do letňanské prohry kolínský trenér.

Protože se hrálo utkání netradičně ve čtvrtek, kozly teď čeká jiný program než tradičně. Před sobotním domácím utkání s Děčín mají jen jeden trénink. ,,Dáme v pátek samé brzdy, rozložené rovinky, abychom to rozjezdili a do zápasu půjdeme odpočatí. Ne, samozřejmě, smích. Uděláme vybruslovací střelecký trénink, aby byla pohoda v kabině a připravíme se na sobotu. Zápas, pevně věřím, zvládneme,“ žertoval po čtvrtečním zápase Martínek.