Po dvou třetinách do vypadalo na jasný zápas, v té poslední se Vlašim málem vrátila do zápasu

21. říjen 2018, 20:29

Čáslav - Hned po týdnu se hokejisté HC Čáslav představili opět vlastním fanouškům: Po zápase s Královým Dvorem, který poznamenaly výpadky proudu a osvětlení, hostili v dalším kole krajské ligy neděli vlašimské Rytíře:

Čáslav - Vlašim 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

V první třetině domácí nejprve přestáli vyloučení M. Pipka, ve druhé desetiminutovce ale třikrát trefili do černého: Ve 12. min. zmáčkli soupeře před jeho bránu a Jiří Vlach dotlačil puk poprvé do sítě - 1:0. Krátce nato T. Pipek zpoza brány našel Janatu a ten zvýšil na 2:0. V 17. min. Šulcovu střelu od modré usměrnil do sítě Jiří Vlach a Čáslav vedla 3:0. V závěru první třetiny zahrozili i hosté, ovšem gólman Vich vyrazil puk špičkou betonu a kryl i následnou střelu M. Kučery.

Ve 23. min. čáslavský stadion jásal počtvrté, když Navrátil využil přesilovku - 4:0. Další šanci M. Kučery zlikvidoval gólman Vich, T. Pipek na druhé straně svou šanci nezakončil přesně. Do hry potom vstoupili rozhodčí, který darovali Vlašimi přesilovku pět na tři po běžném zákroku tělem, který L. Murasovi odpískali jako faul. Hosté se ale k ničemu nedostali, neskórovali ani z úniku Slaniny. To Čáslav byla úspěšnější - na 5:0 zvýšil ve 33. min. kapitán Janata.

Kdo čekal ve třetí třetině navyšování skóre ve prospěch domácích, musel být zklamán. Dva góly sice padly, ale do čáslavské sítě: Ve 46. min. se hosté usadili na dlouhé vteřiny v útočném pásmu a výsledkem byl Slaninův gól na 5:1. Ve 48. min. domácí nebránili modrou čáru a Kronus v signalizované výhodě vytáhl gólmana Vicha a potom poslal puk do brány - 5:2. Gólman Vich se pak měl ještě co ohánět - v 50. min. zlikvidoval příležitost M. Kučery, víc ale Čáslav soupeři naštěstí už nedovolila. Skóre potom mohl zvýraznit T. Pipek, ale svou příležitost v oslabení neproměnil.

"První třetina byla vlaženější, ale naštěstí jsme dali tři góly a chytli se," začal hodnotit zápas trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Druhou třetinu jsme sehráli dobře, Vlašim jsme do ničeho nepustili," doplnil a pokračoval: "V prvních deseti minutách třetí třetiny naší nedůsledností a nepřesností jsme soupeře zbytečně málem vrátili do zápasu. To by se stávat nemělo, na toto téma s hráči určitě budu mluvit. Za stavu 5:0 už zřejmě mohl mít někdo pocit, že je hotovo, to ale v hokeji není nikdy. Spíše mi vadí, že šlo o frajeřinku. To se mi nelíbí."

Čáslav nyní čekají tři těžké zápasy na hřištích soupeřů - v Příbrami, Kutné Hoře a Benešově. "Každý bod budeme brát všema deseti. Derby maže všechny předpoklady, Benešov bude těžký soupeř," uvažoval Tomáš Topol.

Branky a asistence: 12. Jiří Vlach (Kraučuk), 13. Janata (T. Pipek), 17. Jiří Vlach (Šulc), 23. Navrátil (Kůrka), 33. Janata (Borovanský) - 46. Slanina (M. Kučera, Svoboda), 48. Kronus. Vyloučení: 6/4, navíc L. Muras 10 OT. Využití: 1/0. Diváků: 340. Čáslav: Vich (J. Krištof) - Bílek, Lang, Borovanský, L. Muras, Sladký - Janata, Šulc, T. Pipek, Křišťan, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - L. Svoboda, Procházka, Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. Vlašim: Holánek - J. Pessr, Drahoš, Soukup, Svoboda, Trpišovský - Horálek, J. Kučera, M. Kučera, Kronus, Matějka - Vl. Pessr, Slanina, Košťálek, Ondriga. Trenér Tomáš Vondráček.