Po vítězství nad Kralupy se hokejisté Čáslavi vyšvihli do čela tabulky krajské soutěže

5. únor 2017, 19:55

Čáslav - Hokejisté HC Čáslav sehráli v neděli další domácí utkání: Ve 21. kole krajské soutěže přivítali šestý tým tabulky Kralupy n. V. Jelikož tým Neratovic v sobotu kontumačně prohrál na ledě Hvězdy Kladno, protože opustil ledovou plochu před koncem zápasu, stačil Čáslavi jakýkoliv bodový zisk k prvnímu místu v tabulce. V prvním měření sil Čáslavští na konci října 2016 zvítězili na ledě Kralup 9:5.

Čáslav - Kralupy n. V. 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Konečně do Čáslavi přijel soupeř s odpovídajícím počtem hráčů a na úrovni zápasu to bylo hned znát. Už ve 2. min. zahrozil Karfus, který ovšem při přesilovice trefil jen boční síť odkryté domácí brány. To v 8. min. se na druhé straně domácí radovali, když puk ve skrumáži před brankovištěm dotlačil do brány L. Muras - 1:0. O chvíli později mohl vedení potvrdit Šudoma, ovšem před prázdnou bránou dobře netrefil nastřelenou křižnou přihrávku Pálka.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji. Ve 23. min. sice Šudoma trefil jen tyč, jenže o chvíli později Kraučuk využil přesilovku, když propálil gólmana do horního růžku - 2:0. Potom si Čáslavští vybrali slabší chvilku. K. Tůma brankáře M. Svobodu zblízka nepřekvapil, ale ve 33. min. obrana Čáslavi propadla na své modré čáře a Karfus korigoval na 2:1. Domácí ale zařadili vyšší rychlostní stupeň. Kapec ze dvou slibných pozic pálil nepřesně, ve 36. min. Kůrkovu bombu od modré tečoval L. Muras a využil tak druhou přesilovku - 3:1. Ještě před tím ale Čáslav podržel brankář M. Svoboda, když se štěstím vytáhl zakončení Roubala po ideální křižné přihrávce od Pražáka.

Čáslavští na začátku posledního dějství přestáli čtyřminutové oslabení, přesto soupeř vycítil šanci a domácí zatlačil. Čtvrtou branku mohl přidal Kraučuk, jeho brejk ale gólman zneškodnil, stejně jako M. Svoboda na druhé straně zastavil únik Šaršeho při přesilovce domácích. Ve 49. min. hostující brankář skvěle kryl i šanci Kapce, kterému puk nabídl Němec, i přesto se Čáslav dočkala, když o pár chvil později Pipek zpouza brány překvapil Kolischkeho - 4:1. Oba týmy si v 54. min. vybraly nedobrovolnou přestávku kvůli rozbitému ochrannému sklu, v posledních šesti minutách už se do stejného tempa nedostali a domácí si vítězství pohlídali.

Trenér Čáslavi Jiří Mlika těžký zápas očekával. "Kralupy mají v posledních kolech formu, v posledních utkáních měly šňůru výher," upozornil. "Využili jsme dvě přesilovky a za stavu 2:1 nám pomohla branka Lukáše Murase. Ta nás uklidnila," přiznal a dodal: "Vývoj utkání se nesl ve vlnách - chvíli jsme hráli dobře, potom naše hra byla zase neurovnaná. Nebylo to jednoduché."

Branky a asistence: 8. L. Muras (Němec), 23. Kraučuk (Kůrka), 36. L. Muras (Kůrka), 52. Pipek - 33. Karfus (Kaprál). Vyloučení: 7/10, navíc Miler 10 minut OT. Využití: 2/0. Diváků: 542. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Kůrka, Pipek, L. Muras, Němec - Pálek, L. Svoboda, Kapec, Šudoma, Kraučuk - Šlejtr, Pánek, Miler, Uhlíř. Trenér Jiří Mlika. Kralupy n. V.: Koblischke - Kulhavý, Blahoš, Roubal, Kučera, Karfus - Šarše, Prášek, Řehák, K. Tůma, Hořák - Makovský, Mařík, Pražák, Kaprál - Hanžl, R. Tůma, Chvojka. Trenér Jiří Exner.