Po zápasem s Kutnou Horou a v Kolíně Čáslav prohrála i třetí prodloužení v řadě

16. říjen 2022, 20:40

Čáslav – V šestém kole krajské ligy hokejisté HC Čáslav přivítali soupeře, který v dosavadních pěti zápasech získal maximální počet patnácti bodů – vedoucí tým tabulky sever, HK Kralupy nad Vltavou:

Čáslav – Kralupy n. V. 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0)

Jako první se střelecky prosadili domácí: Po dobré práci Navrátila v útočném pásmu Barbora doklepl do sítě Janatovu ránu od modré – 1:0. Hosté ale přitlačili na pilu, na Nováka poslali několik střel a v 9. min. se ujala tak Šmídova – 1:1. Podruhé domácí vedli ještě v první třetině, když byli v přesilovce důrazní před brankářem – 2:1. Jenže vedení Čáslav do přestávky neuhájila. Nejprve si Novák poradil s příležitostí Bradáčka, kterého zpoza brány našel Hampl, odolal také nájezdu Soukupa, jenže pětačtyřicet vteřin před sirénou Hampl objel bránu a zpoza brány předložil puk Šmídovi – 2:2.

V prostřední pasáži ujeli Ježek s J. Grauerem, ale akci před gólmanem nedotáhli, naopak ve 30. min. domácí beci nepřesnou rozehrou nabídli puk Soukupovi, který prostřelil gólmana Nováka – 2:3. Čáslavští bojovali o vyrovnání, ve 31. min. se Barbora tlačil do brány, jenže rozhodčí přes hromadu těl puk neviděli a branku neuznali.

V poslední třetině domácí v některých pasážích zatlačili soupeře do jeho obranného pásma, hosté ale dlouho odolávali. Ve 45. min. ujel Barbora, ale prohrál souboj s gólmanem Novotným, vzápětí Navrátil v dobré pozici nedokázal dobře zakončit. V 55. min. mohli hosté vyrovnat, když J. Verbík posunul kotouč Šmídovi, který měl před sebou odkrytou bránu, jenže trefil jen ležícího beka. Snaha Čáslavi urvat alespoň vyrovnání se naplnila v 59. min., kdy Florian potěšil domácí fanoušky vyrovnávací brankou. Čáslavští se ještě pokusili o nápor, prodloužení už ale neodvrátili.

V prodloužení se naskytla Čáslavi možnost přesilovky, když brankář Novotný zahrál mimo vyhrazené území a dostal dvě minuty. Početní výhodu čtyři na tři ale domácí nevyužili, naopak zápas rozhodl Soukup – 3:4.

„Kralupy jsou kvalitním týmem, bruslení hostů nám dělalo potíže. Byli svižnější a kolikrát jsme asi tahali za kratší konce,“ konstatoval trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. Jeho tým ale ve třetí třetině přece jen vyrovnal a vynutil si tak prodloužení. Podobně jako v předchozích zápasech v Kolíně a doma s Kutnou Horou. „Udělali jsme asi spoustu zbytečných chyb, po kterých padly góly, přes všechno jsme ale v prodloužení měli přesilovku a mohli jsme to urvat na naši stranu. Tři prodloužení za sebou jsme prohráli, to zamrzí,“ připomněl kouč a dodal: „Už by to chtělo nějakou bodovou šňůru, když sbíráme po jednom bodu, je to málo. V prodlouženích nám to teď nelepí.“

Branky a asistence: 5. Barbora (Janata), 14. Sladký (Navrátil), 59. Florian – 9. Šmíd, 20. Šmíd (Hampl, Bradáček), 30. Soukup (Kaprál), 64. Soukup (Šmíd). Rozhodčí: Raška – Zahradníček, Buček. Vyloučení: 2/3. Využití: 1/0. Čáslav: Novák – Melovič, Janata, Navrátil, Barbora, Sladký – J. Grauer, Kůrka, J. Hejný, Florian, Ježek – F. Bílek, Šilhan, Tomek, L. Svoboda. Trenér Ladislav Rytnauer. Kralupy n. V.: Novotný – R. Verbík, David, Stupka, Kaprál, Soukup – J. Verbík, Chládek, Bradáček, Šmíd, Hampl – Kučera, Prášek, Řehák, Štibran, Binko – Šiška. Trenér Dušan Sikela.