Poslední zápas základní části krajské ligy poznamenalo zranění Ondřeje Tomka

20. únor 2022, 20:02

Čáslav - Poslední zápas základní části krajské ligy sehráli hokejisté HC Čáslav doma: V neděli na svém ledě přivítali HC Poděbrady:

Čáslav - Poděbrady 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Zápas začal s náznaky šancí před oběma brankáři, ovšem z nich gól nepadl. V 6. min. ale gólmanovi Novákovi propadl do brány Pojkarův nastřelený puk ze středního pásma - 0:1. Zápas dál pokračoval ve stejném duchu jako začátek, Krpata ze závaru gólmana nepřekonal. Do konce první třetiny zbývalo 5:43, když si Ondřej Tomek poranil koleno a přímo na led pro něj musela záchranka. Po nucené pauze hokejisté nejprve dohráli první třetinu a potom hned pokračovali tou druhou.

Zkraje druhé části zápasu domácí zahrávali přesilovku, jenže velké příležitosti měli Kejdana a Rindoš, recept na brankáře Nováka ale naštěstí pro Čáslav nenašli. Ve 27. min. hosté nabídli Čáslavi 29 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Domácí se usadili v útočném pásmu, jenže na gólmana soupeře ani jednou nevystřelili, až v pokračující přesilovce pět na čtyři se osmělil Sladký, ale minul. Na druhé straně ujel v oslabení Jelínek a ani tento nájezd gólem neskončil. Ve 29. min. skončila Kejdanova příležitost na brankáři Novákovi, aby se na druhé straně po Blažkově akci odrazil puk k Navrátilovi, který zamířil nad vyrážečku gólmana Bílka - 1:1. Ve 36. min. mohla jít Čáslav do vedení, když hostující beci "namazli" Ježkovi, který puk posunul Hejnému, toho ale vychytal brankář Bílek!

Poslední třetina se hrála podle čáslavských not: Ve 44. min. platil na hosty z Poděbrad důraz okolo jejich branky a Jiří Vlach dotlačil kotouč do sítě - 2:1. Příležitost k vyrovnání měly Poděbrady opět v oslabení, kdy ujel Kejdana, ale na stavu se nic nezměnilo. V 53. min. po vhazování v útočném pásmu a po několika střelách domácích Blažek zvýšil na 3:1. Tři minuty před koncem se Poděbrady odhodlaly ke hře bez brankáře, jejich power-play ale skončila vyloučením Pojkara a poslední přesilovku domácí využili, když kombinaci celého útoku proti odevzdanému soupeři úspěšně zakončil v poslední vteřině zápasu Sladký - 4:1.

Čáslav lépe zvládla závěr zápase než ve čtvrtek se Žabonosy. "Dnes jsme to měli trochu jednodušší, protože jsme na konci hráli přesilovku. Kluci to dobře sehráli kolem brány a přidali na konci ještě jeden gól," uvedl trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. "Dnes to byl už trochu play-off výkon," zdůraznil a pokračoval: "Hráli jsme daleko odpovědněji dozadu, jak se play-off hraje. Takto odpovědně bychom se chtěli prezentovat. Poděbrady jsou nepříjemným soupeřem, nám se zranil Ondřej Tomek, což bylo také nepříjemné. Kluci to odmakali na osm útočníků, zaslouží absolutorium, protože toho měli plné zuby. Gratuluji jim a jsem rád, že zvládli poslední utkání."

Čáslav potřebovala jeden bod, aby si zajistila pozici v první čtyřce. "Ve finále by to asi nic neřešilo, spíše jde o soupeře, na kterého narazíme. Každé vítězství před play-off se počítá. Jsem rád, že jsme to s takto silným soupeřem dokázali," poznamenal kouč, který si do play-off nepřeje žádného konkrétního soupeře. "O tom takto nepřemýšlím, asi bychom chtěli někoho v rozumné vzdálenosti, ať nejedeme nikam daleko," uzavřel Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 30. Navrátil (Ježek, Blažek), 44. Jiří Vlach (Sladký), 53. Blažek (Jiří Vlach, Barbora), 60. Sladký (Barbora, Janata) - 6. Pojkar (Vošta). Rozhodčí: Kubeš - Procházka, Marvan. Vyloučení: 4/6. Využití: 1/0. Čáslav: Novák - Grauer, F. Bílek, Navrátil, Krpata, Sladký - Janata, L. Svoboda, Tomek, Ježek, Blažek - Šlejtr, Jiří Vlach, Barbora, Hejný. Trenér Ladislav Rytnauer. Poděbrady: P. Bílek - Bartoň, Pojkar, Tuma, Jelínek, Čapek - Vošta, Karoch, Kejdana, Rindoš, Kubát - Nutil, Mrkus, Papoušek, Babička, Plaček. Trenér Michal Dobroň.