Prohrávali 5:1 po dvou třetinách, nakonec zápas otočili a ve Vlašimi zvítězili!

29. leden 2023, 02:15

Vlašim – Tak to byl obrat! V 19. kole základní části krajské ligy hokejisté SK Sršni Kutná Hora zavítali v sobotu do Vlašimi. A po dvou třetinách to s nimi nevypadalo vůbec dobře. Ale stačilo necelých pět minut z poslední části zápasu a vedli 5:6!

Vlašim – Kutná Hora 5:7 (2:0, 3:1, 0:6)

„Neuvěřitelný obrat, který už v životě asi neuvidím,“ předeslal trenér Kutné Hory Jiří Kadlec. „Z 5:1 na 5:7, to se vidí opravdu málo,“ dodal.

Podle Jiřího Kadlece byli Sršni v první třetině herně lepší. „Jenže jsme udělali dvě hrubé chyby, které domácí potrestali. V první třetině jsme měli ale přesilovky a klidně to mohlo být 3:0 pro nás,“ zdůraznil a pokračoval: „Prostřední část zápasu jsme nezvládli, to jsme hráli špatně. Za stavu 5:1 jsem klukům v kabině říkal, že se musíme trochu uklidnit. Ve druhé třetině plály emoce, bylo to vyhrocené, s nějakou bitkou a s vyloučením do konce zápasu z obou stran. Také jsem říkal, že není nic ztraceného a že věřím, že by se nám to mohlo podařit ještě dotáhnout. Hned po dvaceti vteřinách třetí třetiny jsme dali gól 5:2, hned z dalšího střídání na 5:3. Domácí gólman se potom už trochu sesypal a my jsme po necelých pěti minutách vedli 6:5. To byla opravdová euforie, zbytek zápasu jsme dohráli na dvě pětky. Kluci si sáhli na dno sil, jsou to důležité tři body.“

Důležitá je také psychická vzpruha z takto otočeného zápasu. „Po dvou třetinách kluci seděli v kabině skleslí. V první třetině jsme byli lepší, posledních pět minut ve druhé třetině jsme tlačili také. Ale nedávali jsme góly. Klukům jsem říkal, že tam může spadnout branka a může se stát cokoliv. Nakonec z toho byl obrat, který už asi nezažijeme,“ opakoval nakonec Jiří Kadlec.

Branky a asistence: 10. Florián, 12. Pessr (Beneš), 21. Florián (Holeš, Burda), 26. Holeš (Florián), 33. Fiala – 32. Klazar (Havelka), 41. Beran (Jan Tvrdík), 42. M. Jelínek (Havelka, Beran), 44. J. Kadlec (Dytrych), 44. Jan Tvrdík (Beran), 45. M. Jelínek (Jan Tvrdík, Beran), 54. Beran (M. Jelínek). Rozhodčí: Müller – Stanko, Římal. Vyloučení: 3/6, vyšší tresty 1:2. Bez využití. Kutná Hora: D. Jelínek – Pavel Švejda, Havránek – Bašus, Chmelař – Havelka – Jan Tvrdík, Beran, A. Kadlec – Sádlo, J. Kadlec, Dytrych – Hobza, M. Jelínek, Klazar – Jiří Tvrdík. Trenér Jiří Kadlec.