Rozhodly přesilovky. Kozlové porazili lídra tabulky

13. únor 2018, 12:39

Kolín - Sobotní utkání 33. kola druhé hokejové ligy se neslo ve znamení kolínského souboje s lídrem tabulky. Havlíčkův Brod přijel do Kolína nekoncentrovaný, inkasoval hned v první minutě a kozlům to dodalo takovou chuť, že zápas dovedli do vítězného konce. Co rozhodlo? Určitě i přesilovky.

Kozlové proměnili jednu ze dvou početních výhod. Soupeř také jednu, ale celkem z pěti přesilovek a jednoho trestného střílení. To mělo asi klíčovou roli. Když totiž Havlíčkův Brod ve svých dvou domácích utkáních proti kozlům proměnil přesilovky hned tři, kozly to podlomilo a oba zápasy prohráli (1:7 a 3:5)

Tentokrát to bylo naopak. Kozlové dokázali tlak Bruslařů odrazit, to jim dodalo sebevědomí. Navíc se trefovali a na druhé straně je podržel gólman Sejpal. To byly asi největší klíče k sobotní výhře.

,,Určitě jsme rádi. Byl to skvělý zápas. Hráli jsme výborně. Soupeř nás tlačil ve druhé třetině, když jsme se dostali pod tlak díky přesilovkám, které měli, ale myslím, že jsme si za bojovnost, za nasazení, za touhu vyhrát vítězství zasloužili,“ byl šťastný kolínský trenér Petr Martínek.

,,My jsme věděli, že jsou havlíčkobrodští vynikající v přesilovkách. Chtěli jsme mít co nejméně vyloučených. To se ne úplně povedlo. Byly to fauly, byly pískané, ale dostali jsme jen jeden gól. Podařilo se nám je ubránit. Připravovali jsme se na ně a myslím, že jsme to zvládli. Motivovalo nás to k tomu dalšímu výkonu,“ přemítal kolínský trenér.

Kozlové nápor hostí ve druhé třetině opravdu odrazili. Dostali se i do vedení 3:1. Pak hostí tedy v jedné z přesilovek snížili, ale Březina opáčil stejnou mincí. Taky dal gól v přesilovce, když zpoza brány vyjel a vystřelil a vrátil Kolínu dvougólové vedení.

,,Udělal to skvěle. Dal jsem ho na přesilovku před bránu, protože chceme co nejvíc střílet, tak aby tam clonil gólmanovi s tím, že má i roli za bránou. On to udělal fantasticky. Přesně tak, jak bych si to představoval,“ pochvaloval si lodivod Kolína práci hráče s číslem 59.

V poslední třetině pak Panna se Zumrem připravili dvě rychlé branky, Kolín se ujal vedení 6:2 a bylo rozhodnuto. Poslední trefa z hole hostí jen upravila výsledek na celkových 6:3.

Kozlové kromě dobře ofenzivně zvládnutého utkání nezklamali ani vzadu, když už tak zasahoval skoro neomylný Sejpal. Ten byl v sobotu víc než jistý. ,,My jsme měli výborného Martina v bráně. Dozadu tam bylo několik okének. Soupeř jel několikrát sám na bránu, tam jsem až tak spokojený nebyl. Ale v naší obranné třetině jsme byli hodně důrazní, to bylo lepší. Navíc jsme byli důrazní v útočné třetině, což nám v minulých zápasech chybělo, a proto jsme dali ty branky,“ vysvětloval, co stálo za úspěchem Kolína.

Pro kozly znamenala výhra důležité tři body do tabulky. Jednak si tím dělali už osmibodový náskok na Tábor. Zbývají už jen tři utkání do konce základní části, takže už v sobotu si kozlové mohou definitivně zajistit nejhůře čtvrté místo, které by znamenalo výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. Navíc se dotáhli jeden bod za třetí Moravské Budějovice. Ty by chtěli ještě přeskočit. Přímý souboj o třetí pozici čeká kozly v sobotu v Moravských Budějovicích.