Sršni otočili zápas v Pelhřimově

28. únor 2010, 19:47

Pelhřimov - Hokejisté Stadionu Kutná Hora v neděli odpoledne nastoupili k střetnutí 41. kola II. ligy. Představili se na ledě Pelhřimova, se kterým v předchozích zápasech jednou vyhráli, jednou vyhráli v prodloužení a jednou prohráli.

Pelhřimov - Kutná Hora 4:5 (3:0, 0:2, 1:3)

Kutnohorští zahájili nedělní zápas v Pelhřimově aktivněji, jenže je přibrzdily dvě slepené branky: Prakticky z první vážnější situace před kutnohorskou bráno Jánský otevřel skóre, když uplatnil svůj důraz v brankovišti - 1:0 a vzápětí na 2:0 zvýšil Vrdlovec. Ještě před první přestávkou Mařík využil přesilovku po výborné přihrávce Rašnera - 3:0. Svou převahu sršni zúročili ve druhé části utání: Nejprve Křišťan zasunul kotouč do odkryté brány a zanedlouho Česnek využil přesilovku Kutné Hory - 3:2.

V poslední třetině pak Sršni dokonali obrat: Ve 45. min. se Králíček prosmýkl mezi pelhřimovskými beky a bekendem zakončil za Maláče - 3:3. Po Teclově tyčce z 53. min. Kutnohorští zaznamenali velmi důležité slepené góly: Nejprve Adamec překvapil gólmana zpoza brány a za minutu Křišťan vytěžil z přečíslení soupeře pátou branku - 3:5. V poslední minutě sice Plachý vykřesal pro domácí naději, ovšem Pelhřimovu pak nepomohla ani hra bez brankáře.

Branky a asistence: 8. Jánský (Hadrava), 9. Vrdlovec (Rašner), 16. Mařík (Rašner, Plch), 60. Plachý (Votápek) - 27. Křišťan (Bláha, Hemský), 30. Česnek (Beránek), 45. Králíček, 54. Adamec (Prachař), 55. Křišťan (Hemský). Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Zídek. Pelhřimov: Maláč (Klestil) - Plch, Kašpar, Meloun, Rašner, Popela, Hertl - Votápek, Plachý, Tecl - Vrdlovec, Mařík, Kubát - Jánský, Hadrava, Burian. Kutná Hora: Kalousek (Malý) - Křišťan, Prachař, Bláha, Kadlec, Florian, Beránek, Adamec, Nakládal, Veselý, Heřmanský, Hemský, Sladký, Janata, Rejzek, Králíček, Česnek, Pavlík.