Trenér Kozlů Martínek: Chtěli jsme odskočit na dva góly, aby soupeř přestal zlobit

25. září 2018, 07:37

Kolín - Druhé vítězné utkání za sebou odehráli v sobotu kolínští hokejisté. Porazili Letňany 4:2. Do tabulky si tak připsali další tři body a před derby s Nymburkem se položili na vítěznou vlnu. I když z výkonu byl trenér Martínek chvílemi rozpačitý.

,,Ze sobotního utkání mám nejlepší pocit v tom, že jsme získali tři body. Výkon nebyl úplně optimální. V první třetině, i když jsme ji 1:0 vyhráli, byl výkon hodně průměrný, skoro až podprůměrný. Od druhé třetiny jsme však měli utkání jasně pod kontrolou,“ začal komentovat sobotní představení svého týmu trenér kozlů Petr Martínek.

,,Mrzela mě situace deset vteřin před koncem druhé třetiny, kdy jsem poslal první pětku na led a dostali jsme branku,“ kroutil hlavou. Na konci druhé části chtěl udržet stav 2:0 pro Kolín a nést do kabiny už vedení s pojistkou, ale první pětka na ledě zazmatkovala a inkasovala.

Nástup do poslední dvacetiminutovky byl ale ze strany Kolína pořádný. Proměněná přesilovka a pojišťovací čtvrtá branka. ,,Třetí třetina už byla zase v naší režii. V závěru jsme dostali po chybě gól n konecných 4:2, ale utkání jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili,“ byl rád Martínek.

,,Věděl jsem, že musíme tomuto soupeři odskočit na dva góly a že přestane tolik zlobit. V poslední části jsme dali rychle na 4:1 a tušili jsme, že je rozhodnuto. I tak jsme nabádali kluky, aby hráli zodpovědně dozadu, ale velmi aktivně dobře. Protože když jsme byli aktivní, nedovolili jsme soupeři rozehrávku a hráli jsme u nich ve třetině,“ vyprávěl trenér Kolína.

Jeho tým čeká středeční volné kolo, ale jinak série tréninků, která vyvrcholí sobotním mačem s Nymburkem. ,,Příprava bude tvrdá. Chceme se co nejvíc připravit na to, abychom derby zvítězili a uděláme vše pro to, abychom zvítězili, pobavili diváky a všichni byli spokojení,“ řekl odhodlaně týden před derby Martínek.