Trenér Kozlů Martínek: Zápas se Žďárem měl skončit remízou

15. září 2017, 13:51

Kolín - Tahle prohra může kozly bolet. V mistrovském utkání, ve kterém hráli výborně, prohráli o gól 2:3. Dvě chyby během jedné minuty, z toho dva góly a nesprávně uznaný gól kopnutý nohou. To kozly připravilo o první body sezony.

,,Doufám, že nás to dlouho bolet nebude. S výkonem jsem totiž naprosto spokojen. Bohužel jsme měli pasáž ve druhé třetině, kterou jsme nezvládli. Udělali jsme fatální chyby a ty vesměs rozhodly zápas. Ale tak jak jsme hráli, tak bych si to představoval, abychom hráli celou sezony. Myslím, že to nebyl zápas druhé ligy, ale minimálně play off druhé ligy,“ rozebíral utkání trenér kolínských hokejistů Petr Martínek.

V první třetině kozlové měli navrch. Domácí začali opatrně, poprvé vystřelili v sedmé minutě. A kozlové spálili šance.

,,Bohužel jsme tam ty šance neproměnili. Kdyby ano, mohl se zápas vyvíjet jinak. Ale protože ne, tak jsme je trochu posadili na koně a projevilo se to ve druhé třetině. Tam jsme navíc udělali zbytečné fauly, které nás srazily, byli jsme víc zatažení a Žďárci toho využili,“ přemítal Martínek dál o průběhu utkání.

V prostřední části kozlové šli sice v přesilovce do vedení, ale pak během jedné minuty dvakrát propadli chvíli před koncem dějství a domácí to hodně nakoplo.

,,Nehráli jsme tam úplně nejlíp, ale zvedli jsme to a ve třetí třetině už jsme zase byli výborní. Akorát došlo k pětiminutovému trestu, který nás zase přibrzdil,“ byl smutný kolínský trenér, když zmiňoval pětiminutový trest pro Petra Pýchu za zákrok do oblasti hlavy a krku.

To pětiminutové oslabení se nakonec ukázalo jako klíčový moment utkání. Domácí jej jednou proměnili. Dorážka vyraženého puku byla však kopnutá bruslí. Sudí to neviděl a branku uznal.

,,Bohužel byl kopnutý. Pokud bych měl jmenovat nejlepší hráče mužstev, najmenoval bych jich hodně, ale nejslabší byli tři lidi na hřišti. Absolutně to nezvládli. Ale vymlouvat se na ně nebudeme a ani to nezměníme. Je to škoda, ale jak říkám, byli nejslabší na place, absolutně nevěděli, kde jsou, ale vymlouvat se na ně nebudu. My měli dát v první třetině branky a mohli jsme být na konci veselejší,“ řekl k diskutovanému momentu lodivod kozlů Martínek.

Kozly tato branka na chvíli rozhodila, ale rychle se zase zkoncentrovali a vrhli veškerou sílu do útoku. V padesáté druhé minutě proměnil tlak Panna trefou pod víko a Kolín měl remízu nadosah.

,,Tam už jsme dominovali. Domácí to chtěli zavřít, už na nás čekali jen na červené, na modré a my jsme za tím šli. Bohužel už jsme třetí gól do brány nedotlačili. To nás mrzí, protože ten zápas měl skončit remízou,“ dokončil hodnocení utkání Martínek.

Jeho svěřenci měli v závěru ještě k dispozici přesilovku, ale v ní byli úplně strnulí a ani nevystřelili. ,,Tam už byla křeč, hráči už byli déle na ledě a nebylo to ideální,“ doplnil.

Zápas nedohrál kromě Pýchy, kterému vzal sudí registraci taky Jakub Semirád. Na začátku druhé třetiny si zranil tříslo.  ,,Má něco s tříslem, doufám, že bude v pořádku, protože by nám výrazně chyběl,“ řekl na jeho adresu Martínek.