Utkání v Pelhřimově rozhodli Kozlové ve svůj prospěch

21. prosinec 2017, 13:16

Kolín - Druhou přestávku okovali kozlové dvěma góly a rozhodli utkání v Pelhřimově ve svůj prospěch. Potvrdili tak své postavení v horní polovině tabulky a na šesté Klatovy mají už devět bodů náskok a ještě sehráno o dvě utkání méně.

Pelhřimov – Kolín

1:3

,,Bylo to strašlivě těžké utkání. My jsme šťastní za tři body, ale musíme uznat kvalitu soupeře a jejich hru. Ve finále jsme si asi tři body zasloužili, ale zhruba polovinu jsme nehráli podle našich představ,“ řekl k utkání trenér Kolína Petr Martínek

Kozlové otevřeli skóre utkání v první třetině. Dobře zapracoval za bránou Semirád, který vybojoval kotouč, pohotově přihrál Pannovi mezi kruhy. Ten udělal kličku, chvilku počkal a zavěsil – 0:1. To bylo ale vše, víc branek v první části nepadlo.

Druhá třetina byla ze strany Kolína navíc mnohem liknavější. Kozlové několikrát ztratili kotouč ve středním pásmu a už ve 24. minutě domácí z podobné akce těžili vyrovnávacím gólem. Pak měli ještě čtyřminutovou přesilovku, v ní se jim ale nedařilo.

A po ní se dostali ke slovu kozlové. Zvýšili aktivitu a vynutil si fauly domácích. Výsledkem byla dvojnásobná přesilovka. Tu sice Kolínští ještě nevyužili, ale následnou početní výhodu o jednoho hráče už ano. Nejmladší obránce Kolína Lukáš Havelka od modré nedal gólmanovi šanci. To se psala 39. minuta. Takže gól do šaten.

A sotva se z nich pak hráči po čtvrthodince vrátili, bylo to 3:1. Kozlové potřebovali na vstřelení třetí branky přesně 62 sekund. Po křídle se do útočného pásma přemístil Kysela, který našel na ose Kozáka. Ten nezaváhal. A tam se právě lámal chleba. Kozly dostal dvourozdílový gól do pohody a de facto to rozhodlo zápas.

Domácí měli ještě k dispozici dvě přesilovky, ale nevyužili je, a i přestože kozly během utkání i trápili, kozlové už výhru nepustili.

Branky: 24. Plachý (Kasalý F., Kopic) – 8. Panna (Semirád), 39. Havelka (Voženílek, Morkes), 42. Kozák (Kysela). Rozhodčí: Nepomucký – Schopf, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Diváci: 270.

Kolín: Sejpal – Kadec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Pilný, Morkes, Zumr – Kozák, Prokop, Kysela.