V domácí premiéře roku 2022 Čáslavští porazili Žebrák vysoko 9:2!

6. únor 2022, 20:13

Čáslav - Teprve 6. února mohli hokejisté HC Čáslav nastoupit doma k zápasu základní části krajské ligy. Po různě odložených zápasech přivítali soupeře z posledního místa tabulky skupiny Západ HC Spartak Žebrák:

Čáslav - Žebrák 9:2 (2:0, 3:1, 4:1)

Čáslav začala skvěle, už v první minutě poskakující puk před gólmanem Kubíkem doklepl do sítě Sladký 1:0. Domácí lépe kombinovali dostávali se do střeleckých pozici a měli hru ve své moci. Ovšem i hosté se dostali k některým nadějným šancím, zejména při vyloučení Bílka. To kapitán Belda trefil konstrukci Novákovy brány a ve 14. min. stejný hráč netrefil čáslavskou svatyni. To Čáslav byla ve své první početní výhodě úspěšnější, když v poslední minutě první třetiny Sladký nastřelil puk a Navrátil ho dorazil do brány - 2:0.

V průběhu necelých dvou minut v prostřední části utkání domácí skórovali třikrát: Nejprve po vhazování ve středním pásmu si Blažek vyměnil puk s Křišťanem - 3:0, vzápětí se do střelecké listiny zapsal Barbora po spolupráci s Tomkem a ve 26. min. Ježek po kombinaci s Křišťanem upravil šťastnou střelou na 5:0. Ve 31. min. při přesilovce hostů Hejný na modré čáře vypíchl puk, ujel s Borovanským, ovšem akce skončila na betonu brankáře Kubíka. Právě přesilovky hostů ale přibrzdily rozjetý čáslavský stroj, Novák ve 34. min. trefil ještě jen tyč, ovšem v poslední minutě při třetí přesilovce v krátké době Langer vymazal nulu brankáři Novákovi - 5:1.

Poslední dějství zahájila šestá branka domácích: Šlejtrova střela z těžkého úhlu se odrazila před prázdnou bránu a Barbora zvýšil na 6:1. Ve 48. min. potom svému gólmanovi Novákovi pomohl na brankové čáře Bílek, vzápětí na druhé straně Grauer, Blažek s Ježkem demontovali obranu soupeře a Ježek nekompromisní ranou pod břevno upravil na 7:1. To ale ještě nebylo vše: V 58. min. Čáslavští získali puk ve středním pásmu, dostali se do přečíslení tři na jednoho a Barbora zvýšil na 8:1. Uběhlo třicet vteřin a brankář Novák vyslal do samostatného nájezdu Navrátila - 9:1. Vyvolávané desítky se domácí kotel nedočkal, místo toho Langer kosmeticky upravil výsledek na 9:2.

"Se vším respektem k soupeři, který letos za tři body ještě nevyhrál, jsme jako favorité zápas měli zvládnout," upozornil trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. "Po první třetině jsme vedli 2:0, tak to má být. Kdyby to bylo 1:1, možná bychom se trápili," doplnil a dodal: "Potom už jsme měli zápas pod kontrolou."

Čáslav nyní čeká dohrávané utkání s Kolínem B - střetnutí odehrají doma v pátek 11. února od 18 hodin. "Vyhrát bychom samozřejmě chtěli, půjde ale o jiný zápas se soupeřem z úplně jiného pólu tabulky," upozornil trenér na první místo Kolína B v tabulce Východ.

Branky a asistence: 1. Sladký (L. Svoboda), 20. Navrátil (Sladký), 24. Blažek (Křišťan), 25. Barbora (Tomek), 26. Ježek (Křišťan), 44. Barbora (Tomek, Šlejtr), 49. Ježek (Blažek, Grauer), 58. Barbora (Tomek, Hejný), 58. Navrátil (Novák) - 40. Langer (Belda, Jícha), 60. Langer (Belda). Rozhodčí: Procházka - Kratochvíl, Marvan. Vyloučení: 5/3. Využití: 1/1. Diváků: 102. Čáslav: Novák - Grauer, Bílek, Navrátil, Krpata, Sladký - L. Svoboda, Šlejtr, Blažek, Ježek, Křišťan - Tomek, Hejný, Barbora - Jiří Vlach, Borovanský. Trenér Ladislav Rytnauer. Žebrák: Kubík - Vitásek, Jícha, Arnošt, Belda, Langer - Řepka, Novák, Šmerhovský, M. Bakule, Sládek - Štembera, Vintr, Mareš, J. Bakule, Maťák. Trenér Peter Mitošinka.