V polabském hokejovém derby se v Kolíně z vítězství radovali hosté

29. září 2016, 07:39

Kolín - Derby pro hosty. V Kolíně se 28. září radoval Nymburk. V poslední třetině stíhací gólovou jízdou vzal Kolínu vedení, vyhrál o gól 4:3 a udržel letošní neporazitelnost. V tabulce zůstává první, Kolín je čtvrtý.

Kolín – Nymburk

3:4

Psala se patnáctá minuta, když se poprvé ozvalo „Gól“. Skóroval Kolín. V přesilovce pět na tři Zajíc vystřelil od modré a Malý byl pak připraven na dorážku do prázdné brány. Hosté vyrovnávali za pět minut dvanáct, tedy pár vteřin před koncem prvního dějství, když souboj před bránou vyhrál nymburský obránce a tečoval puk pod břevno – 1:1.

Jestli první třetina byla víceméně vyrovnaná, druhá patřila Kolínu. I gólově. Nejdřív se v početní převaze radoval Malý, který přijal nahrávku od Semiráda a od modré dělovkou pod břevno skóroval. Nedbal pak vybruslil od mantinelu do zakončení a Zumr jeho pokus dorazil nahoru do brány – 3:1.

Bylo veselo, domácí tribuny, kde se poprvé letos objevilo více jak 1000 diváků, skandovaly. Jenže ve třetí třetině je smích přešel. Kolín trochu polevil a Nymburk se nadechl díky pětiminutové přesilovce k obratu. Nejdřív právě v početní převaze po zemi snížil. Pak po brejku přes beka střelou mezi betony vyrovnal a nakonec pět minut před koncem najíždějící Pýcha přetavil v gól přihrávku rohu.

Kolín měl pak ještě v závěru přesilovku a zkoušel to i bez gólmana, ale marně. Nymburk obětavě odbránil závěrečné sekundy a slavil tři body.

,,Ta pětiminutová přesilovka nás nakopla. Měli jsme pak ještě šestnáct minut, a to bylo hodně času,“ byl po utkání rád nymburský trenér Pavel Bičiště. Kolínský kouč Jiří Seidl byl naopak velmi rozladěný. ,, Byl to absolutní propadák, nechápu, proč k tomu došlo,“ kroutil hlavou.

Branky: 15. Malý (Kadlec, Zajíc), 28. Malý (Semirád), 30. Zumr (Morkes, Nedbal) – 20. Bičiště (Eis, Pýcha), 44. Bičiště (Ječný), 46. Stehlík (Šimek), 55. Pýcha (Stehlík). Rozhodčí: Skopal - Klouda, Rampír. Vyloučení: 4:8, navíc Skokan (KOL) 5+DKU faul kolenem. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2. Diváci: 1215

Kolín: Sejpal - Hanzl, Zajíc, Voženílek, Nedbal, Barták, Horyna, Skokan, Havelka - Malý, Semirád, Kadlec - Morkes, Zumr, Jankovský - Pipek, Krajňák, Panna - Jelínek, Marvánek.