V předkole play-off Benešov srovnal tři minuty před koncem a skóroval v prodloužení!

23. únor 2022, 21:02

Benešov – Sérii předkola play-off krajské ligy hokejisté HC Čáslav rozehráli na ledě HC Lev Benešov. V základní části Čáslavští 2. února v Benešově prohráli 4:2 a Benešovu podlehli i v prvním vzájemném utkání doma 3:5 (17. října 2021):

Benešov – Čáslav 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0)

Zápas hosté začali skvěle, když už ve 2. min. po brance Borovanského vedli 1:0. I když v poslední minutě první třetiny Zderadička srovnal na 1:1, o patnáct vteřin později Bílek vrátil vedení na stranu hostů ještě před první sirénou! V polovině utkání Čáslav vedla 1:3, jenže opět v poslední minutě, tentokrát druhé třetiny Netolický kontaktní brankou zadělal na závěrečné drama.

Čáslavští odolávali valnou část třetího dějství, až v čase 56.19 Kořánek vynutil prodloužení svou brankou na 3:3. A po dvou minutách prodloužení se po gólu Polesného radovali Benešovští z první výhry série hrané na dvě vítězná utkání.

"Sehráli jsme dobrý zápas, jenom jsme prohráli," hlesl trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. "Měli jsme navrch, šance, které jsme měli proměnit, jsme neproměnili. Nezvládli jsme konce třetin, kdy jsme vždycky inkasovali," doplnil a dodal: "V prodloužení tři na tři už jde o to, kdo dá gól a to se povedlo domácím."

Do sestavy naskočili Martin Pipek a Lukáš Muras. "Měli to těžké, všichni kluci ale makali," zdůraznil kouč, který věří, že se série ještě v neděli vrátí do Benešova. "Pokud takto budeme hrát, klidně může rozhodovat třetí zápas," naznačil.

Do Benešova nejel Ondřej Tomek, který se v nedělním duelu s Poděbrady zranil. "Vyhodil si češku, měl podstoupit ještě nějaká vyšetření. Sám chce ještě nastoupit, podle mě to moc reálné není," uzavřel Ladislav Rytnauer.

Série předkola play-off krajské ligy se nyní stěhuje do Čáslavi, utkání s Benešovem začne v sobotu 26. února v 17 hodin. Případný třetí střetnutí oba celky sehrají v neděli opět v Benešově.

Branky a asistence: 20. Zderadička (Sládek, Kižlin), 40. Netolický (Sládek, Kižlin), 57. Kořánek (Kaňka), 62. Polesný (Kočí) - 2. Borovanský (Ježek, Blažek), 20. Bílek (Navrátil), 28. Blažek (Ježek, Borovanský). Rozhodčí: Kálal – Pokorný, Čajan. Vyloučení: 2/3, bez využití. V oslabení: 1/0. Čáslav: Novák – Grauer, Bílek, Navrátil, Krpata, Sladký - L. Svoboda, Janata, Blažek, Ježek, Borovanský - Šlejtr, Jiří Vlach, M. Pipek, L. Muras, Barbora. Trenér Ladislav Rytnauer.