V první třetině se kutnohorští Sršni drželi, na vedoucí Kralupy pak ale nestačili

26. leden 2014, 20:50
(aktualizováno: 27. leden 2014, 07:19)

Kutná Hora - Hokejisté SK Sršni Kutná Hora v boji o třetí místo základní části krajské soutěže v neděli přivítali vedoucí celek soutěže - Kralupy nad Vltavou. Po první třetině zápas vypadal pro domácí nadějně, ovšem všechny body si nakonec odvezli hosté.

Kutná Hora - Kralupy n. V. 1:6 (1:0, 0:4, 0:2)

Domácí zápas rozehráli výtečně, když už ve 3. min. Hetfleisch vysunul Tvrdíka, který útok zakončil do horního růžku - 1:0. Vedení mohl pojistit těsně před první sirénou Jelínek, ovšem po jeho zakončení zazvonila tyč. Podobně se těsně po přestávce vedlo i Siváčkovi, který o pár chvil později úplně volný mezi kruhy pálil nad.

Hostům stačila necelá minuta, aby překlopili skóre ve svůj prospěch: Hanousek nejprve prostřelil Balhama mezi betony a Hára za chvíli přidal druhou branku - 1:2. Kralupy ovládly kluziště, přetížená obrana Kutné Hory nestíhala a ještě dvakrát inkasovala: Ve 32. min. se domácím nepodařilo vyhodit puk z obranné třetiny a Kučera upravil na 1:3 a ještě před druhou přestávkou Horák zvýšil už na 4:1 pro hosty.

Naděje Sršňům trochu svitla v poslední části zápasu: Gólman Myřátský nejprve zlikvidoval samostatný nájezd a domácí pak dostali téměř dvouminutovou výhodu dvou mužů na kluzišti. Z dvojnásobné přesilovky ale nic nevytěžili, naopak Kralupy dvěma góly stvrdily zisk bodů - 1:6.

"Potýkáme se s tím, že nemáme plný počet hráčů ze základní sestavy. Tím ale náš výkon nechci omlouvat," uvedl kutnohorský trenér František Coubal. První třetina ze strany domácích nevypadala zle, hosté rozhodli v prostředním dějství. "Hokejový soupeř potrestal všechny naše chyby," poznamenal kouč a dodal: "Od druhé třetiny nás přehrával, jejich kvalita je trochu jinde."

Branky a asistence: 3. Tvrdík (Hetfleisch) - 26. Hanousek, 27. Hára, 32. Kučera (Roubal), 38. Horák (Hanzl), 50. Hanousek, 59. Hára (Hanzl). Vyloučení: 6/8. Kutná Hora: Balham (41. Myřátský) - Jelínek, Vaněk, Pálek, Tvrdík II, Krejza, Švejda, Rudolfský, Charvát, Meloun, Andrle, Siváček, Kaiser, Sádlo, Hetfleisch, Tvrdík, Šváb. Trenér František Coubal. Kralupy: Koblischke - Eliáš, Novák, Hanousek, Hanzl, Špelda, Mojžíš, Horák, Hára, Blahoš, Kašpar, Kučera, Roubal, Minařík, Plýhal. Trenér Tomáš Hamara.