V prvním zápase Kozlové podlehli nováčkovi

14. září 2016, 21:36

Kolín - Pochvalu kolínští hokejisté nedostali. V prvním zápase ve středu 14. září podlehli nováčkovi soutěže o tři branky. Nejvíce je trápila produktivita. Vystřelili dvaačtyřicetkrát a dali jen jeden gól.

Kolín – David servis České Budějovice

1:4

První třetina bez gólů, pak dva puky v kolínské bráně a Kolín byl pod tlakem. Doma chtěl otevřít sezonu výhrou, navíc proti nováčkovi loni z krajského přeboru, ale nedařilo se. Pokusů bylo, ale nic z toho.

Už v šesté minutě se musel vracet a odvracet gól do prázdné Jankovský. Sám přitom na druhé straně minul. Od té doby soupeři de facto neměli větší šanci, ale ve třicáté čtvrté minutě to tak nějak doplácali do brány, a to jim hodně pomohlo. Navíc na konci druhého dějství ještě pláchli a dali druhý tak trochu šťastný gól a vedli 2:0.

Domácí pak snížili v přesilovce Pipkem, který z první doťukl Skokanův puk z rohu do brány. Euforie ale netrvala dlouho. Rozjaření Kozlové jak chtěli vyrovnat, tak chybovali vzadu a ve hře 4 na 4 inkasovali do úplně prázdné brány.

Trefa Budějovic do prázdné v power play pak znamenala jejich celkové vítězství 4:1.

,,Bylo to celkem vyrovnané utkání, ale soupeř měl hodně dobře zorganizovanou obranu, a to nám dělalo problémy. Navíc jsme neproměňovali šance,“ hodnotil po zápase kolínský lodivod první mistrovské utkání sezony.

Branky: Pipek (Skokan, Krajňák) – 40. Sumerauer (Suchánek, Břečka), 38. Hanzal (Šesták, Zich), 53. Točík (Bílek, Žáček), 60. Hanzal. Rozhodčí: Vokřál – Klouček, Doležal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Diváci: 784.

Kolín: Koutský – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna – Malý, Semirád, Kadlec st. – Morkes, Zumr, Jankovský – Pipek, Panna, Krajňák – Jelínek.