Vítězství Sršňů nad boleslavskou rezervou režíroval hattrickem Jan Tvrdík!

13. listopad 2022, 20:22

Kutná Hora – Série domácích zápasů pokračovala pro hokejisty HC Sršni Kutná Hora utkáním 10. kola krajské ligy, ve kterém v neděli doma přivítali BK Mladá Boleslav B:

K. Hora – M. Boleslav B 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Po bojovné první desetiminutovce se v 10. minutě roztrhl pytel s brankami: Nejprve v 19. min. domácí využili po sedmi vteřinách přesilovku, když M. Jelínek uklidil míč k tyči, aby po pár vteřinách gólman D. Jelínek neudržel nahozený kotouč a Kadeřábek srovnal na 1:1. Opět uběhlo jen pár vteřin, když volný Jan Tvrdík dostal puk mezi kruhy a vrátil vedení na stranu Sršňů – 2:1.

V bojovné prostřední pasáži zápasu to dlouho vypadalo, že Kutnohorští uhájí jednobrankový náskok. Až do 39. min., kdy zapomněli před bránou na Kerdu, který zasunul puk za záda brankáře D. Jelínka – 2:2.

Ve třetí třetině Sršni přestáli přesilovku soupeře, aby si o pár chvil později zahráli v početní výhodě i oni. Jenže gól nepadl, a navíc hosté začali utahovat smyčku před gólmanem D. Jelínkem. To se změnilo v 52. min., kdy Dytrych posunul puk do strany a Pavel Švejda tvrdou ranou prostřelil gólmana – 3:2. Hodně důležitý moment přišel hned za minutu: Střelu Pavla Švejdy Hora jen vyrazil a domácím se vyplatil důraz před bránou – Jan Tvrdík zvýšil už na 4:2. Mladoboleslavská rezerva se nevzdala, puk několikrát nepříjemně poskakoval okolo brankoviště domácích, v 54. min. brankáři D. Jelínkovi propadl další lob, ale rozhodčí zapískal dříve, než se puk doklouzal za brankovou čáru. V poslední minutě hosté zkusili odvolat brankáře, jenže jejich převaha ke gólu nevedla, naopak Jan Tvrdík gólem do prázdné brány zkompletoval svůj hattrick a pečetil cenné vítězství Sršňů – 5:2.

Trenér Kutné Hory Jiří Kadlec očekával těžkého soupeře. „Boleslavští hráči poměrně dobře bruslí, na druhou stranu v této soutěži to je téměř každý tým,“ upozornil a pokračoval: „Je pro nás vždy lepší, když vedeme, také jsme dokázali skóre udržet.“ Před druhou přestávkou domácí inkasovali vyrovnávací gól soupeře. „Po závaru, ke konci třetiny síly ve střídání už ubývají, přehled postavení hráčů se ztrácí a zůstal nám tam volný hráč,“ popisoval situaci Jiří Kadlec, který své hráče do poslední pasáže zápasu nabádal zejména k plnému soustředění. „Abychom vydrželi a nebláznili, věřil jsem, že když dáme gól, bude to dobré,“ naznačil a dodal: „Nakonec je poslední třetina 3:0 pro nás super.“

Na druhou stranu si Kutná Hora za stavu 2:2 vybrala také kus štěstí. „Dnes jsme měli hodně velké štěstí,“ souhlasil kouč. „Hosté tam měli několik podobných situací, kdy letěl lob na bránu. Nevím, jestli to bylo světlem, ale to se dneska Davidovi moc nevedlo. Ale přečkali jsme to,“ zdůraznil.

Hattrickem se blýskl Jan Tvrdík. „Pro něj dobře, dobře i pro lednici v kabině,“ smál se Jiří Kadlec.

Branky a asistence: 10. M. Jelínek (Pavel Švejda, Beran), 11. Jan Tvrdík (Dytrych, Beran), 52. Pavel Švejda (Dytrych), 52. Jan Tvrdík (Pavel Švejda, Dytrych), 60. Jan Tvrdík (M. Jelínek) – Kadeřábek (Hochman), 39. Kerda (Zvolenský, Ficek). Rozhodčí: Procházka – Marvan, Hnilička. Vyloučení: 4/2, využití 1/0. Kutná Hora: D. Jelínek – Pavel Švejda, Havránek – Chmelař, Bašus – Havelka, Petr Švejda – Jan Tvrdík, Beran, Dytrych – A. Kadlec, J. Kadlec, Jiráň – M. Jelínek, Klazar, Sádlo. Trenér Jiří Kadlec. M. Boleslav B: Hora – Kadeřábek, Zvolenský – Bartoš, Vondrlík – Bílek, Bartoš – Rudolph, Mareš, Tregl – Hochman, Kadeřábek, Čermák – Ficek, Málek, Kerda. Trenér Milan Ficek.