Z gólové přestřelky vyšli vítězně hokejisté Mladé Boleslavi

26. září 2021, 20:42

Čáslav – Po domácí prohře se Žabonosy a po podloženém utkání z minulého týdne v Kutné Hoře nastoupili hokejisté HC Čáslav v neděli opět doma, tentokrát jim byl soupeřem BK M. Boleslav. Hosté v prvním kole vyhráli v Kutné Hoře 1:4 a před týdnem prohráli vysoko ve Vlašimi 8:1.

Čáslav – M. Boleslav 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

Jako první skóre otevřeli hosté, když se ujala rána Bartoše od modré – 0:1. Domácí ale rychle vyrovnali, v 5. min. po obléhání brány měl už příležitost ke skórování Sladký, T. Pipek, ale vzápětí uspěl – 1:1. Čáslavští častěji zaměstnávali brankáře soupeře, ovšem překonat ho v prvním dějství už nedokázali.

Druhou třetinu začali domácí dohrávanou přesilovkou, z tlaku ale nic nevytěžili. Přesto zvýšili obrátky a častěji stříleli. Sladký z brankové čáry připravil tutovou příležitost pro Krpatu, která ale gólem neskončila. Ve 28. min. se naopak prosadili hosté, když Rovný upravil na 1:2. Vedení však M. Boleslavi nevydrželo ani dvě minuty: Po Grauerově střele od mantinelu před brankou dobře zapracoval Tomek – 2:2. Jenže hosté se nevzdali. Vondrlíkovu příležitost gólman M. Svoboda ještě ustál, první střela Kaulfuse skončila v klubku těl před čáslavskou bránou, ovšem Kaulfus se do puku opět opřel vzápětí a bylo to 2:3. Také třetí vedení hostů Čáslav dokázala vymazat, když se v oslabení hráči Boleslavi soustředili spíše na rozhodčího, vyrovnal Tomek na 3:3. Ve 38. min. M. Svoboda nechal u tyče pravý beton při příležitosti Rudolpha a tak se šlo do posledního dějství za vyrovnaného stavu 3:3.

Poslední část začali Čáslavští skvěle, když v oslabení ujeli Janata s Ježkem, který dostal domácí poprvé v zápase do vedení – 4:3. Jenže potom úřadovali už jen hosté. V 52. min. využil přesilovku Rovný ranou pod břevno a v 58. min. vrátil Rovný vedení na stranu Mladé Boleslavi, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Domácí v závěru zkoušeli ještě hru bez brankáře, jenže místo vyrovnání Vondrlík pečetil vítězství hostů 4:6 do prázdné brány – 4:6.

Diváci viděli zajímavý zápas s deseti góly. „Věřil jsem, že to dnes uhrajeme. Bylo nás konečně patnáct, poprvé v sezoně. Bylo to i znát, měli jsme více sil,“ připomněl trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „Docela nám to jezdilo, měli jsme hromadu šancí, které jsme nedali. To se stává,“ řekl kouč a pokračoval: „Ve druhé třetině jsme měli slabší pasáž, pořád to ale byla remíza. Po naší vedoucí brance jsme měli přidat ještě nějakou branku, ale nedopadlo to. Boleslav dala šťastnější gól nohou a výsledek si už pohlídala. Kluci dřeli, makali, chce to ale ještě trochu víc. Škoda.“

Po první třetině došlo v brance Čáslavi ke střídání brankářů. „Čeněk Novák měl zdravotní problém, bude ale určitě v pořádku,“ uklidnil fanoušky Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 5. T. Pipek, 30. Tomek (Grauer), 37. Tomek, 48. Ježek (Janata) - 2. Bartoš (Hochman), 28. Rovný (Tregl), 33. Kaulfus (Tregl), 52. Rovný (Málek, Tregl), 58. Rovný (Mareš), 60. Vondrlík (Bartoš). Rozhodčí: Labuta – Procházka, Marvan. Vyloučení: 5/5, navíc Krpata 10 minut OT. Využití: 0/1. V oslabení: 0/2. Čáslav: Novák (21. M. Svoboda) – Bílek, Kulhánek, Krpata, T. Pipek, Sladký – P. Grauer, Šlejtr, Křišťan, L. Muras, Tomek – Janata, L. Svoboda, Ježek, Barbora, Navrátil. Trenér Ladislav Rytnauer. M. Boleslav: Vích – Zvolenský, Kaulfus, Tregl, Mareš, Rovný – Bartoš, Málek, J. Kadeřábek, T. Kadeřábek, Vondrlík – Rudolph, Čermák.