„Žabáci“ přibouchli Čáslavi dveře play-off přímo před nosem!

19. únor 2023, 20:04

Čáslav – Úplně poslední zápas základní části krajské ligy 2022–2023 odehráli hokejisté HC Čáslav, kteří v neděli přivítali HC Žabonosy. Na základě předchozích výsledků bylo jasné, že dveře play-off se pro Čáslav otevřou pouze s bodovým ziskem:

Čáslav – Žabonosy 4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Hosté se snažili hrát aktivně před brankou Čáslavi, jenže dvě jejich chyby na modré čáře domácí potrestali: Už ve 4. min. Šilhan sledoval puk až za Svobodovu bránu, zpětnou přihrávkou oslovil před gólmanem úplně volného D. Bílka, který chladnokrevně otevřel skóre – 1:0. V 8. min. se opakovala podobná situace, když Čáslav těžila z liknavé rozehrávky soupeře na modré čáře a Šilhan připravil gólový zápas tentokrát F. Bílkovi – 2:0. Hosté se postarali o několik závarů před Zelenkou, ale puk do sítě nedostali. Ani Mich. Pomichálek v 18. min., který měl dost času zamířit z prostoru mezi kruhy.

Na začátku druhého dějství se hosté usadili před Zelenkou, který řešil několik střel. Nakonec Žabonosy využily svou první přesilovku na 2:1, ale Čáslavští odpověděli za necelé dvě minuty: Přečíslili obranu soupeře, Florian si počkal na najíždějícího Křišťana, který trefil přesně – 3:1. Potom ještě Křišťanova teč Kulhánkovy střely od modré skončila na tyči hostující brány, ale další minuty patřily „Žabákům“: Ve 31. min. si Pýcha vyjel od levého kruhu a korigoval na 3:2, aby ve 35. min. ranou od modré do horního růžku srovnal na 3:3. Ve 40. min. měl vedoucí branku na hokejce Hutla, kterého před Zelenkou našel Kubišta, ale puk dobře netrefil.

Třetí třetina začala lépe pro hosty, když ve 43. min. puk z hole Čtvrtečky propadl Zelenkovi do brány – 3:4. Situace pro domácí se ještě více zkomplikovala v 52. min., když při přesilovce vyraženou střelu Hlaveše doklepl Kedršt – 3:5. V 57. min. se naskytla přesilovka i Čáslavi a Křišťan ji po pár vteřinách využil, když se po Florianově střele nejlépe orientoval před M. Svobodou. Domácí zkusili v poslední minutě hru bez brankáře, ale místo kýženého vyrovnání Smejkal do prázdné brány pečetil konec jejich letošní sezony.

Čáslav v zápase vedla 2:0 a 3:1, přesto jí to na body nestačilo. „V určité fázi jsme měli zápas pod kontrolou, měli jsme tam obrovské šance odskočit na tři góly,“ upozornil trenér Čáslavi Ladislav Rytnauer. „Žabonosy hrají stejně chytře: Sice tolik nebruslí, dokáží si ale puk hodit. Navíc dali jednoduché a laciné góly, které jsme chtěli dávat my,“ hodnotil zápas kouč a pokračoval: „Za stavu 3:3 jsme na začátku třetí třetiny dostali náhodný a laciný gól, který to asi rozhodl.“ Čáslav tak zůstala před branami play-off. „Je to obrovské zklamání, nedostat se do play-off v Čáslavi je asi ostuda,“ nehledal výmluvy trenér. „Náš tým je asi lepší na to, jaké výsledky jsme uhráli. Já jsem play-off snad hrál vždycky, je to obrovské zklamání. Takový konec sezony jsme si úplně nepředstavovali,“ opakoval.

Branky a asistence: 4. D. Bílek (Šilhan), 8. F. Bílek (Šilhan), 25. Křišťan (Florian, Kůrka), 57. Křišťan (Florian, Janata) – 23. Hlaveš (Kedršt, Březka), 31. Pýcha (Nedbal, Hrachovec), 38. Pýcha (Nedbal), 43. Čtvrtečka (Charvát), 52. Kedršt (Hlaveš, Smejkal), 60. Smejkal (Kedršt). Rozhodčí: Noga – Mašín, Bejda. Vyloučení: 2/2, využití: 2/2. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Kulhánek, Florian, Tomek, Křišťan – Janata, Melovič, Navrátil, Ježek, Sladký – J. Grauer, D. Bílek, Šilhan, F. Bílek. Trenér Ladislav Rytnauer. Žabonosy: M. Svoboda – Pýcha, Nedbal, Hutla, Kubišta, Hrachovec – Březka, Hlaveš, Kedršt, Honz, Smejkal – Mich. Pomichálek, Čtvrtečka, Charvát. Trenér Jan Kubišta.