Unikom

28. říjen 2021, 08:03

Kutná Hora/Dolní Morava - Předposlední říjnový víkend tohoto kalendářního roku proběhl ve znamení posledních letošních Spartan závodů na území České republiky. Na Dolní Moravě, kde se tentokrát závody konaly, byl víkend opravdu výživný, jelikož se jednalo o celou trifectu, kterou měli závodníci možnost získat. I naši kutnohorští Spartani se zde účastnili jak Sprintu, kde byla účast nejvyšší, tak Supru i nejdelšího a nejnáročnějšího Beastu.

V sobotu, kdy se běžela nejdelší trať - 22km, 33 překážek, 1200 výškových metrů, se na start postavilo při teplotě kolem 0 °C osm našich závodníků. V průběhu dne pak startovaly i dětské závody, kde jsme měli také osm zástupců. Nejen, že si Rudolf Novák doběhl pro krásné 10. místo ve své kategorii, Zdeněk Beran pro 4. místo ve své Kids kategorii, ale dokonce to i cinklo Adéle Chocholové, která si doběhla pro krásné druhé místo v kategorii 13 -14 let.

V ranních nedělních hodinách, kdy stupně na teploměru dosahovaly pod bod mrazu, odstartoval závod supru, který měřil 12 km s 27 překážkami. I tentokrát probíhal v našem zastoupení, kdy si Klára Peroutková doběhla pro 10. místo v kategorii Age group. Mimo Kláry stáli na startovní čáře i další naši bojovníci, kterým se také perfektně dařilo. V poledne pak probíhaly opět Kids závody, kde bojovaly čtyři naše děti. A opět velmi úspěšně pro Adélu Chocholovou, která tentokrát získala bronzové umístění ve vlně competitive.

V odpoledních hodinách odstartoval poslední a zároveň nejkratší závod trifecta víkendu, taktéž v našem zastoupení. Dokončením tohoto závodu si Josef Nádvorník doběhl pro celou víkendovou trifectu a STG Kutná Hora se zde v týmech umístila na parádním 10. místě celkem z 66 týmů, čímž jsme si vysloužili nejlepší umístění týmu v našem kraji.

Víkend byl dlouhý, náročný na terén i počasí, ale pevně věřím, že jsme si ho všichni ve zdraví užili a budeme se těšit, až se společně potkáme zase na dalším startu.

Všem našim kutnohorským Spartanům gratulujeme ke skvělým výkonům, kdy nejednou museli překonat sami sebe a děkujeme za tak hojnou reprezentaci našeho týmu!