Jana Slavíková se stala halovou dorosteneckou mistryní České republiky na 400m!

27. únor 2013, 08:38
(aktualizováno: 27. únor 2013, 08:38)

Praha - Mistrovství ČR se uskutečnilo ve dnech 23.a 24. února v Praze ve Stromovce a čáslavští atleti si nevedli vůbec špatně. Jana Slavíková získala titul mistryně ČR na 400m dorostenek vynikajícím časem 57,01s.

Eliška Auersvaldová obsadila v závodě dorostenek 7. místo na 3000m časem 10:54,72 a přidala ještě 9.místo na 1500m v čase 5:05,07.
7. místo vybojovala štafeta juniorek na 4x200m ve složení Jana Novosadová, Kristýna Semerádová, Markéta Husáková a Jana Slavíková. Štafeta zaběhla čas 1:48,69.

Smůlu měl dorostenec Jiří Lietavec, kterému těsně unikl postup do finále mezi 8 nejlepších a ve svém nejlepším halovém čase 2:07,26 obsadil nakonec 10. místo pouze 0,3 s od postupu.

Výborně si vedla Jana Novosadová, která se mezi dorostenkami vůbec neztratila a v osobních rekordech na 60m (8,10s) a 200m (26,54s) obsadila 15. resp. 13. místo.

V soutěži dorostenek ve vrhu 3kg koulí startovala Katarína Miklianová, která výkonem 11,38m obsadila 14. místo.

Zkušenosti  sbírala další dorostenka Markéta Husáková, která byla na 200m na 19.místě rovněž v osobním rekordu 28,06s.

16. a 17. února se uskutečnilo ve stejné hale Mistrovství ČR dospělých, kde měl AC Čáslav rovněž zastoupení. Martin Chyba sice do finále na 800m nepostoupil jako v loňském roce, ale přesto podal po nemoci velmi slušný výkon 1:58,46.

Nyní už čeká atlety příprava na hlavní sezonu, kterou tradičně zahájí Běh sady Vodranty, který se koná v Čáslavi v sobotu 23. března a je určeno pro všechny kategorie od předškoláků až po dospělé. Tyto závody jsou zároveň přeborem Středních Čech v přespolním běhu pro rok 2013. První start je naplánován na 10 hodin z vrhačské louky v sadu Vodranty.