Michael Udovenko byl ve finále halového Mistrovství ČR dorostu

28. únor 2023, 07:47

Ostrava - Atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora měl své zastoupení na tzv. halovém GIGANTU, což je označení pro Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek, které se konalo ve dnech 25. - 26. února 2023 v Ostravě. Nominaci si díky svým výkonům zajistil Michael Udovenko v běhu na 60 m překážek.

Na Michaela a jeho 22 soupeřů nejprve v Ostravě čekali 3 rozběhy. Z nich 8 nejlepších postupovalo do finále, což se kutnohorskému závodníkovi skvělým časem 8,22 s podařilo. Boj to byl neskutečně vyrovnaný, neboť mezi 4. a 8. postupujícím byl rozdíl pouhých 0,05 s. Ve finále měl Michael drobný problém na jedné z překážek, což ale nakonec i tak znamenalo výborné celkové 7. místo.

Již samotná účast Michaela Udovenka na halovém Mistrovství ČR je velkým úspěchem a postup do finále tento výsledek ještě umocnil. A určitě je i dostatečnou motivací pro tréninkovou přípravu na další závody, které Michaela čekají v letní sezóně.