Halloween

Palachovka brala první zlaté medaile, vybojovali je chlapci ve florbale

17. červen 2016, 18:21

Kutná Hora - Městské hry 7. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře v pátek nabídly turnaje kolektivních sportů a odpoledním závodem v plavání.

V semifinále basketbalového turnaje hochů z 6. - 7. tříd porazil Žižkov Palachovku 14:5 a Masaryčka Gymnázium Jiřího Ortena 8:4. V zápase o páté místo uspělo Církevní gymnázium, které porazilo Kamennou stezku 8:2. Finále a zápas o třetí místo jsou pak v programu ve čtvrtek 23. června od 8 hodin. Nejvíce bodů nastřílel David Tůma (ZŠ Žižkov - 22 bodů), Tomáš Kutílek (ZŠ T. G. Masaryka - 20 bodů) a Matěj Bartoš (ZŠ Žižkov - 18 bodů).

Nejstarší kluci se pak ve větrném počasí na "sokoláku" pustili do fotbalového turnaje. Do finále se pak probojovala ZŠ Jana Palacha, která v semifinále porazila Kamennou stezku 1:0, ve druhém semifinále porazil Žižkov Církevní gymnázium 1:0 po penaltách. Zápas o třetí místo a finále se bude hrát ve čtvrtek 23. června. V souboji o páté místo porazila Masaryčka Církevní gymnázium 4:0. Nejvíce branek zapsali Lukáš Kosík (Masaryčka) a Saša Prchal (ZŠ Žižkov) - po třch gólech, dvě branky dal David Doubrava (ZŠ Žižkov).

První sady medailí byly rozděleny na zimním stadionu, kde se v pátek hrál florbalový turnaj chlapců 4. - 5. tříd. Pořadí turnaje: 1. ZŠ Jana Palacha, 2. ZŠ Žižkov, 3. ZŠ T. G. Masarykova, 4. ZŠ Kamenná stezka. Kanadskému bodování vévodili Lukáš Secký (Palachovka, 10 + 5), Adam Holub (Palachovka, 5 + 5) a Nikolas Balvín (Palachovka, 4 + 2).