Vrdy – V týdnu od pondělí do pátku se ve sportovním areálu ve Vrdech uskutečnil 3. ročník Příměstského fotbalového kempu, který letos přivítal 52 dětí všech věkových kategorií. Pod vedením zkušených trenérů a nadšenců se účastníci mohli těšit nejen na fotbalové tréninky, ale také na celou řadu dalších sportovních a volnočasových aktivit. Celý program měl jediný cíl – probudit v dětech radost z pohybu a nabídnout jim smysluplně strávený čas o letních prázdninách.
Děti byly rozděleny do čtyř skupin podle věku a výkonnosti, což umožnilo individuálnější přístup. Tréninkový program byl pestrý – od základních fotbalových dovedností, jako jsou přihrávky, driblink, střelba či souboje 1v1, až po hry pod tlakem, týmovou spolupráci a rozhodování ve zrychleném tempu.
Pro nejmladší účastníky byl program hravý a zaměřený na všestranný pohybový rozvoj.
Vedle fotbalu si děti vyzkoušely také lakros, florbal, atletiku, házenou, kopaný baseball, ringo či ping-pong. Novinkou a zároveň hitem se stal fotbalový golf, který si získal velkou oblibu.
Odpolední program patřil nejen dalším tréninkům, ale i koupališti, které nabídlo příjemné osvěžení i spoustu legrace.
Ve čtvrtek navíc kemp navštívil Tomáš Koudelka, legenda českého futsalu a držitel více než 100 reprezentačních startů. Děti zaujala nejen beseda plná sportovních příběhů, ale také autogramiáda, během které Koudelka ukázal svou přirozenost a přístupnost.
Zlatým hřebem celého týdne byl páteční zápas dětí proti trenérům, který přilákal i řadu rodičů a příznivců. V napínavém utkání s výbornou atmosférou nakonec slavili vítězství trenéři, ale v očích všech byla skutečnými vítězi právě děti – za své nasazení, fair play přístup a nadšení, které si udržely celý týden.
Na závěr proběhlo slavnostní hodnocení kempu a předání upomínkových předmětů. Pro mnohé děti to byl první kemp v životě, jiní se vracejí pravidelně – všichni však odcházeli s úsměvem a zážitky, na které budou rádi vzpomínat.
Organizátor kempu Dominik Lengál na závěr poděkoval všem dětem, rodičům i kolegům trenérům: „Děti byly úžasné – plné energie, spolupracující, zvídavé. Rodičům děkujeme za důvěru a podporu. A trenérům za poctivou práci a chuť věnovat se dětem srdcem. Už teď se těšíme na další ročník!“
Kutná Hora – Rodinné centrum Špalíček připravilo na konec červen…
Zruč nad Sázavou – 31. ročník turnaje v malé kopané o putovní po…
Kutná Hora – Kutná Hora má nově místo, kam lidé nechodí jen za k…
Malešov – Fotbalový klub SK Malešov letos slaví významné jubileu…
Když začínáme ke konci dne vidět lehce rozostřeně, cítit pálení …
Vrdy – V týdnu od pondělí do pátku se ve sportovním areálu ve Vrdech uskutečnil 3. ročník Příměstského fotbalového kempu, který letos přivítal 52 dětí všech věkových kategorií. Pod vedením zkušených trenérů a nadšenců se účastníci mohli těšit nejen na fotbalové tréninky, ale také na celou řadu dalších sportovních a volnočasových aktivit. Celý program měl jediný cíl – probudit v dětech radost z pohybu a nabídnout jim smysluplně strávený čas o letních prázdninách.
Děti byly rozděleny do čtyř skupin podle věku a výkonnosti, což umožnilo individuálnější přístup. Tréninkový program byl pestrý – od základních fotbalových dovedností, jako jsou přihrávky, driblink, střelba či souboje 1v1, až po hry pod tlakem, týmovou spolupráci a rozhodování ve zrychleném tempu.
Pro nejmladší účastníky byl program hravý a zaměřený na všestranný pohybový rozvoj.
Vedle fotbalu si děti vyzkoušely také lakros, florbal, atletiku, házenou, kopaný baseball, ringo či ping-pong. Novinkou a zároveň hitem se stal fotbalový golf, který si získal velkou oblibu.
Odpolední program patřil nejen dalším tréninkům, ale i koupališti, které nabídlo příjemné osvěžení i spoustu legrace.
Ve čtvrtek navíc kemp navštívil Tomáš Koudelka, legenda českého futsalu a držitel více než 100 reprezentačních startů. Děti zaujala nejen beseda plná sportovních příběhů, ale také autogramiáda, během které Koudelka ukázal svou přirozenost a přístupnost.
Zlatým hřebem celého týdne byl páteční zápas dětí proti trenérům, který přilákal i řadu rodičů a příznivců. V napínavém utkání s výbornou atmosférou nakonec slavili vítězství trenéři, ale v očích všech byla skutečnými vítězi právě děti – za své nasazení, fair play přístup a nadšení, které si udržely celý týden.
Na závěr proběhlo slavnostní hodnocení kempu a předání upomínkových předmětů. Pro mnohé děti to byl první kemp v životě, jiní se vracejí pravidelně – všichni však odcházeli s úsměvem a zážitky, na které budou rádi vzpomínat.
Organizátor kempu Dominik Lengál na závěr poděkoval všem dětem, rodičům i kolegům trenérům: „Děti byly úžasné – plné energie, spolupracující, zvídavé. Rodičům děkujeme za důvěru a podporu. A trenérům za poctivou práci a chuť věnovat se dětem srdcem. Už teď se těšíme na další ročník!“