Sedm kutnohorských atletů startovalo na Mistrovství ČR žactva

21. září 2022, 07:30

Jablonec nad Nisou - Atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora měl své zastoupení na Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze, které se konalo ve dnech 17. - 18. září 2022 v Jablonci nad Nisou. Nominaci si díky svým výkonům zajistili Michael Udovenko (100 m překážek a 300 m), Jakub Vácha (oštěp), Julie Kotrbová (3 000 m), Sára Cibulková (3 000 m) a štafeta chlapců na 4 x 60 m ve složení Matouš Macháček, Richard Středa, Jakub Horáček a Michael Udovenko.

Nejprve do startovních bloků zaklekl v sobotu Michael Udovenko a z úvodního rozběhu na 100 m překážek suverénně postoupil do finále. V něm si vytvořil skvělý osobní rekord časem 13,68 s a obsadil 4. místo, pouhou 0,01 s od bronzové medaile. Skvělý výkon na překážkách stál Michaela hodně sil, a tak jeho další závod na 300 m skončil 23. místem a časem 40,61 s. V závěru sobotního programu ještě nastoupili do štafetového běhu na 4 x 60 m Matouš Macháček, Richard Středa, Jakub Horáček a Michael Udovenko a obsadili 19. místo časem 29,83 s.

Nedělní závod v oštěpu se příliš nevydařil Jakubovi Váchovi, který se „pral“ s technikou a výkon 35,18 m stačil jen na 18. místo. A pak už čekal na Julii Kotrbovou a Sáru Cibulkovou běh na 3 000 m. Více se dařilo Julii, která časem 11:57,86 obsadila 11. místo, Sára doběhla za 12:21,59 na 17. místě.

Již samotná účast všech kutnohorských závodníků na Mistrovství ČR žáků a žákyň je velkým úspěchem a určitě i dostatečnou motivací pro jejich tréninkovou přípravu na další závody, které je čekají v nadcházející sezóně 2023.