Silvestrovský „Míčový pětiboj“ dvojic vyhrálo duo Hrčka - Hroch, z jednotlivců byl nejlepší Podlešák

2. leden 2017, 06:31

Kutná Hora - Oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora uspořádal v pátek 30. prosince 2016 ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici tradiční sportovní akci na závěr kalendářního roku - silvestrovský „Míčový pětiboj“ dvojic.

Tuto akci připravil oddíl házené pro své členy, rodinné příslušníky a příznivce letos již po čtrnácté. Přihlášené dvojice mezi sebou soutěží v pěti míčových disciplínách - v nohejbalu, stolním tenisu (zkrácený jeden set do pěti, resp. do sedmi), střelbě házenkářských sedmiček, basketbalových šestek a fotbalových penalt (každý po pěti pokusech).
Výsledky se jednotlivým dvojicím ve všech pěti disciplínách sčítají a poté je vyhlášeno celkové pořadí, odměněny láhví sektu jsou jak první tři dvojice, tak nejlepší jednotlivci - muž, žena, startující do 18ti let a také jednotlivec s nejmenším počtem bodů.

Letošního, v pořadí již 14. ročníku se zúčastnilo 12 dvojic - tedy 23 účastníků (J. Salák neměl parťáka a tak si na nohejbal a st. tenis půjčoval střídavě někoho z druhé skupiny), z toho tři ženy. Dvojice byly na první dvě disciplíny (nohejbal a stolní tenis) rozděleny do dvou šestičlenných skupin.
Po zajímavém a dramatickém sportovním zápolení se nakonec vítězem letošního ročníku stala dvojice Tomáš Hrčka -

Borek Hroch, vítězem soutěže jednotlivců 11 bodový Ondřej Podlešák, vítězkou dámské kategorie Daniela Zatloukalová, vítězem kategorie do 18ti let  Martin Jonáš. Cenu útěchy za zisk nejmenšího počtu bodů pobral Kryštof Zatloukal.

Vítězná dvojice v „sešívaných dresech“ Tomáš Hrčka-Borek Hroch obhájila své loňské vítězství, tentokrát celkem jednoznačně „o parník“ s náskokem 8 bodů. O velké překvapení se postarala favorizovaná dvojice Ondra Šimůnek-Jirka Pícha, která „totálně vyhořela“ a se ziskem pouhých 13 bodů uzavírala startovní pole. Ale borci to vzali sportovně a jistě důkladně potrénují na příští ročník. Velmi vysoko se v celkovém pořadí jednotlivců umístily Daniela Zatloukalová /4.místo/ a Kateřina Fišerová /dělené 5.-8.místo/, když za sebou nechaly mnoho „velkých hvězd“. A vítězných 11 bodů Ondry Podlešáka je vyrovnaný rekord jednotlivce z roku 2010 / tehdy dosáhl stejného počtu bodů Pavel Hulman /.

V poli 23 účastníků se objevili opět převážně vyznavači házené, byli zde ovšem i zástupci basketbalu, kopané, stolního tenisu, volejbalu i dalších sportovních odvětví a všichni si sportovní odpoledne náležitě užili, bez ohledu na dosažené výkony i celková umístění.

Oddíl házené TJ Sparta tak touto tradiční sportovní akcí zakončil kalendářní rok 2016.