Spravedlivá dělba bodů v Čáslavi a Konojedy zahájily vítězně

1. červen 2020, 07:08

Kutnohorsko/Kolínsko - Nohejbalový oblastní přebor (OP) 2020, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy - Východ pokračoval zápasy druhého kola.

Druhé kolo přineslo rovněž, jako to první velice dramatické duely. Neplatilo to pouze v předehrávce (26. 5.), ve které hostilo céčko Č. Brodu tým Církvice. Za českobrodské se v sestavě objevil prvoligový hráč Tomáš Cibulka a jeho účast byla citelně znát. Domácí tým rychle navyšoval vedení až na 6:0, i když ve třech dílčích zápasech musel rozhodnout o vítězi až třetí rozhodující set. Za rozhodnutého stavu se podařilo hostům dosáhnout na přijatelný konečný výsledek. V další páteční předehrávce přijel obhájce loňského prvenství Sázava do Čáslavi, na utkání s místním B týmem. Čáslav měla v celém průběhu mírně navrch, ale hostům se vždy podařilo kontrovat a srovnávat průběžné skóre utkání. Platilo to i v samém jeho závěru, když hosté dokázali vybojovat remízu v posledním zápase křížových dvojic. Letošní premiéru si odbyly Konojedy, které přivítaly v domácím prostředí soupeře z Přišimas. Ve vyrovnaném utkání začali lépe hosté, kteří vedli po zápase prvních trojic 1:2. Následně Kostelec zabral a otočil na průběžných 4:2. Přišimasy se i tak dokázaly vždy dotáhnout na rozdíl jediného bodu, ale v posledním zápase tahaly za kratší konec a vyšly podruhé za sebou bodově naprázdno.

V závěrečném utkání kola, nezačala Velim proti Kutné Hoře dobře a prohrávala 0:3. Následné tři zápasy ovšem domácí neztratili ani jeden set a srovnali. V dalších zápasech trojic se body dělily a stav skóre byl 4:4. Rozuzlení přinesl úplně poslední zápas křížových dvojic, když kutnohorští dokázali přetlačit svého soupeře až úplně posledním možným bodem třetího rozhodujícího setu za devítek.

Výsledky 2. kola: Čáslav B - Sázava 5:5 (13:12), Kostelec/ Konojedy - Přišimasy 6:4 (13:9), Velim - K. Hora 4:6 (10:12), Č. Brod C - Církvice 6:4 (13:11), Sendražice - volno.

9.    SK Podlipan Přišimasy         2    0 0 2        0    8:12

Program 3. kola, sobota 6. června 2020 od 9 hod.: Kutná Hora - Kostelec/ Konojedy, Církvice - Velim, (od 14.00 hod.), Sendražice - Čáslav B, Sázava - Č. Brod C (od 10.00 hod.), Přišimasy - volno.

Liha a Zaječov slaví druhé výhry. Bitva v Českém Brodě i Čelákovicích.

Druhým kolem pokračoval rovněž středočeský krajský přebor (KP). Ve skupině A si stoprocentní bodovou bilanci drží družstva Lihy a Zaječova. Loni ještě druholigový Zaječov zavítal do Zvánovic. Domácí se ujali vedení 1:0, pak ovšem jim soupeř v následujících čtyřech zápasech povolil pouhý set a otočil na 1:4. Druhý domácí úspěch se dostavil v zápase jednotlivců, ale zbytek utkání jasně vyzněl pro hosty. I druhé utkání této skupiny skončilo stejným poměrem, když rezerva Šacungu Benešov nestačila doma na tým Lihy.

Konečně se rozehrála i skupina B, kde slavila úspěch domácí družstva. Béčko Čelákovic hostilo doma soupeře z Jizerního Vtelna. Úvodní zápasy dvojic vyšli hostujícímu týmu na jedničku, když zvládli obě třetí sady a šli do vedení 0:2. Zbytek utkání přichystal velké drama, když následujících pět ze šesti zápasů musel rozhodovat třetí set. Domácí tým zvládl lépe všechny koncovky i s pomoci ligových mazáků (Flekáč, Doucek) a urval vítězství na svou stranu. Taktéž druhé utkání skupiny mezi Č. Brodem B a Čáslavi/Vrdy přineslo velkou řež a drama až do samotného konce. V sestavě domácích startovali hned dva prvoligový hráči (Janík, Sýkora). Hosté se nezalekli a překvapivě po zápase vložené třetí dvojice vedli 2:3. Následně ještě před zápasy křížových dvojic byl průběžný stav 4:4. Zde se ukázala zkušenost ligových posil, když dvakrát v třetí zkrácené sadě udržel domácí tým pevnější nervy a zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

Výsledky 2.kola, skupina A: Zvánovice - Zaječov 2:6, Šacung B - Liha 2:6.
Skupina B: Č. Brod B - Vrdy/ Čáslav 6:4, Čelákovice B - J.Vtelno 6:2.

4.    SK Jizerní Vtelno                1    0 0 1        0    2:6

Program 3. kola, sobota 6. června 2020 od 9 hod., skupina A: Zvánovice - Šacung B, Zaječov - Liha. Skupina B: Vrdy/ Čáslav - J.Vtelno, Český Brod B - Čelákovice B.

Pozvánka:
Druhým kolem bude pokračovat středočeský krajský přebor dorostu a žáků. V Benešově budou soutěžit družstva v kategorii dvojic a začátek akce je stanoven od 9 hod. (prezence týmů do 8.45 hod.).