Tým Spartaku Průhonice sfoukl Spartu ve druhé půli jako svíčku!

20. květen 2023, 13:58

Kutná Hora – Po prohře na hřišti zachraňujícího se Berouna sehráli fotbalisté Sparty Kutná Hora další zápas se soupeřem ze spodku tabulky: Na svém hřišti přivítali ve 27. kole krajského přeboru Spartak Průhonice, na hřišti kterého na podzim inkasovali debakl 7:2.

Kutná Hora – Průhonice 1:4 (1:0)

V prvním poločase nic nenaznačovalo tomu, že by se Sparta měla zápasem protrápit. Už ve 13. min. Piskač zakončil dobrou kombinaci z rychlého protiútoku – 1:0. Bohužel ale domácí další příležitosti nedotáhli a do poločasové přestávky si nesli hubený náskok 1:0. Druhou půli Sparta začala katastrofálně. Už ve 47. min. Štěpnička srovnal na 1:1 a ten samý hráč za chvíli z rychlého brejku po roku Kutné Hory otočil skóre ve prospěch Průhonic – 1:2. Když v 65. min. Bureš upravil na 1:3 po centru z trestného kopu, vypadalo to s Kutnou Horou zle. Zvlášť, když byl v 69. min. vyloučen Jakub Nekvinda po druhé žluté kartě, přičemž tu první viděl za zbytečné zakopnutí míče. Úplně statickou obranu dorazil v 81. min. opět Štěpnička a hosté si vychutnali vítězství plnými doušky.

„Už minulý týden nás položily vlastní hrubé chyby a co jsme předvedli dnes, hlavně ve druhém poločase, to je do nebe volající,“ zlobil se sportovní manažer Sparty Kutná Hora Miloš Malina. „Měřítko dnes snesou jen tři naši hráči, Honc, Strnad a Franc. Ostatní? To byla hrůza a děs,“ pokračoval a navázal: „Takto hrát doma? To nejde, takto přistoupit k zápasu, hlavně ve druhém poločase. V prvním poločase jsme měli dát ještě další dva góly.“

Miloši Malinovi se nelíbila ani červená karta pro Jakuba Nekvindu. „Už je vyloučen podruhé, dnes navíc po absolutně zbytečné první žluté kartě,“ upozornil a opakoval: „To je neukážněnost.“

Branky: 13. Piskač – 47., 53., 81. Štěpnička, 65. Bureš. Rozhodčí: P. Kubečka – Nehasil, M. Kubečka. ŽK: Pleva, M. Exner, Nekvinda, Piskač – Kotýnek, Douda. ČK: 69. Nekvinda. Diváků: 85. Kutná Hora: Malý – Pleva, Franc, Nekvinda, M. Exner – Strnad, Wolf (79. F. Čáp), Piskač, Honc – Cimr (46. Šámal), L. Křelina (59. M. Čáp). Trenér Petr Malý. Průhonice: Borovička – Vosátka, Kotýnek, Bábovka (75. Dombi), Douda (82. Mezei), Ondroušek, Štěpnička (88. Jakubec), Šusta, Obermajer, Hudec, Bureš.

1 Hřebeč 26 17 0 0 6 66:37 54
2 Nespeky 25 14 0 0 6 43:27 47
3 Sokoleč 25 13 0 0 8 55:44 43
4 Velim 25 12 0 0 8 53:35 41
5 Poříčany 25 12 0 0 9 37:28 40
6 Sedlčany 25 10 0 0 7 60:46 38
7 Mnichovohradišťský SK 25 10 0 0 7 50:43 38
8 Tuchlovice 25 11 0 0 9 47:41 38