Tým Sparty v týdnu pokosila karanténa, přesto do druhého přípravného zápasu nastoupil!

22. leden 2022, 13:03

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora před odjezdem na zimní soustředění sehráli druhé přípravné utkání s rezervou SK Chrudim. Oba celky ale citelně zasáhlo velké množství karantén, a tak do utkání nastoupili téměř všichni, kteří mohli.

Kutná Hora – Chrudim B 2:2 (2:1)

První příležitost měli hosté, když ale V. Holeček nepotrestal chybnou rozehrávku domácích ve středu hřiště a mířil vedle. Na druhé straně se do nadějné pozice dostali M. Vojtíšek s Cimrem, ale ani oni neuspěli. To v 16. min. gólman Januj podcenil slabou ránu Lib. Křeliny a míč skončil za jeho zády – 1:0! Ve 26. min. Kutnohorští sehráli pěknou akci: Dlouhý pas od brány Cimr sklepl Lib. Křelinovi, který vysunul do levé strany M. Vojtíška a ten poslal míč od zadní tyče do sítě – 2:0. Závěr první půle ale patřil hostům. Tlapák ve 32. min. trefil ještě jen břevno, o chvíli později ale Malý jeho prudkou ránu jen vyrazil a dobíhající Brychnáč snížil na 2:1. Brychnáč vzápětí nedosáhl v malém vápně na míč Zrůsta, Vácha později obešel několik hráčů Kutné Hory, balón připravil Zrůstovi, který jej odevzdal do rukavic Malého. Kutnohorský gólman ještě před přestávkou skvěle vytáhl ránu F. Holečka ze stoprocentní pozice na roh.

Hned zkraje druhého poločasu hosté srovnali: Průnik Tlapáka zastavil až brankář Jeřábek, jenže pomocí faulu a Tlapák z pokutového kopu srovnal na 2:2. I v dalším průběhu druhé půle měli hosté o něco víc navrch. V. Holeček vysunul Tlapáka, který ale mířil vedle. Sparta zahrozila v 78. min., kdy Marek dostal míč před chrudimského brankáře, ale Tichý hlavičkoval nad. Rozhodnout mohli v samotném závěru hosté: Horák po svém průniku do velkého vápna trefil jen nohy brankáře Jeřábka a Tlapák z dorážky přestřelil, v 90. min. Tlapák dlouhým centrem oslovil Fikejze, který hlavičkou sice přehodil brankáře Jeřábka, míč ale zastavila tyč!

Zatímco minulý týden trenér Jan Holík vystřídal v zápase dvě jedenáctky, tentokrát měl k dispozici pouze jednu. „Hlavně, že jsme zápas odehráli, Ani Chrudim B nebyla kompletní,“ zdůraznil kouč a upřesnil: „Zase ale dostali prostor hráči, kteří ho zatím dostávali méně. Utkání mělo kondiční charakter, se šancemi na obou stranách.“

Dva týdny přípravy a dvě utkání mají v nohou i kutnohorští mladíci, kteří se s A týmem zapojili do přípravy. „Mladí nadějní kluci potřebují hrát, aby získávali zkušenosti s dospělým fotbalem. Jsou velkým příslibem do budoucna, je to přesně ta cesta, kterou Sparta Kutná Hora chce jít. Kluci jsou poctiví, doufám, že se nám budou vyhýbat zranění. Pokud vydrží, své místo v týmu si určitě najdou,“ připomněl trenér.

Kutnohorský tým odjede ve středu do Heřmanic na soustředění, v rámci kterého sehraje v sobotu zápas s Českou Lípou. „Doufám, že jsme si karantény už vybrali a že odjedeme kompletní,“ věří Jan Holík.

Branky: 16. Lib. Křelina, 26. M. Vojtíšek – 35. Brychnáč, 53. pok. kop Tlapák. Rozhodčí: D. Zoufalý – Herda, Řípa. Bez karet. K. Hora: Malý (46. Jeřábek) – Prokůpek (46. Tichý), Exner, Tulach, Vokoun (75. Vágner) – Zrůst (70. Prokůpek), Marek, Piskač, M. Vojtíšek – Lib. Křelina, Cimr. Trenér Jan Holík. Chrudim B: Januj – Fikejz (67. Šindelář), F. Holeček, Šindelář (46. Horák), Zikmunda (75. Fikejz) – Brychnáč, Žalud, Vácha, Zrůst (67. V. Holeček) – V. Holeček (46. Hruška), Tlapák. Trenér Miroslav Teplý.