Uhlíře sestřelil hattrickem Tomáš Cejnar, jeden gól přidal Jakub Jonáš!

30. březen 2024, 15:30

Červené Janovice – Po derby v Sázavě čekal fotbalisty Sokola Červené Janovice další souboj s týmem z regionu: V 18. kole I. B třídy, skupina D přivítali doma FK Uhlířské Janovice. V podzimním utkání se z vítězství 4:0 radovali domácí uhlíři.

Č. Janovice – U. Janovice 4:0 (2:0)

V prvním poločase hosté využívali každou příležitost k rychlému brejku, které ale obrana domácích zachytávala spolehlivě. Naopak Červenojanovčtí se snažili překonat zadní linii soupeře dlouhými nákopy na Nováka nebo Cejnara. Dlouho se hrálo bez větší práce pro gólmany, až teprve ve 34. min. Jonáš ideální přihrávkou za obranu vysunul Cejnara, který byl u míče dříve než váhající gólman, a otevřel skóre – 1:0. Hned po rozehrání měli podobnou příležitost i hosté: N. Marek poslal Jelínka, proti kterému nezasáhl příliš jistě gólman Hons, jenže míč potom skončil jen v boční síti. To ve 39. min. uhlíři váhali s rozehrávkou tak dlouho, až je o míč připravil Novák a Cejnar ho pohodlně uklidil do sítě – 2:0. Ve 41. min. měli hosté k dispozici trestný kop z hranice šestnáctky, ovšem T. Kopp pálil jen do zdi a na stavu se tak před přestávkou už nic nezměnilo.

Když ve 48. min. Cejnar zkompletoval svůj hattrick, bylo jasné, že to hosté budou mít už hodně těžké. Jejich hra byla těžkopádná, málokdy finální přihrávkou překonali obranu a když se do šestnáctky dostali, skvěle vybíhal gólman Hons a jejich šance likvidoval. V samotném závěru domácí pečetili své vítězství čtvrtou brankou: Autové vhazování Novák posunul na druhou stranu a Jonáš uzavřel skóre na 4:0.

Za Červené Janovice zápas hodnotil Tomáš Dudla:
"Dnes jsme to vzali za správný konec a podali takticky skvělý a organizovaný výkon. Hostující tým byl více na balónu, my jsme ale spolehlivě bránili, byli kompaktnější ve středu hřiště a dokázali si počkat na svoje příležitosti. Zápas se zlomil brzy po začátku druhého dějství, kdy jsme dostali šanci k rychlému protiútoku, který jsme chladnokrevně přetavili v třígólový náslok.

Myslím, že jsme byli kvalitnější a přesnější v klíčových momentech zápasu. Vytvořili jsme si více brankových příležitost a zaslouženě bereme tři body."

„Děs a hrůza, první poločas laxní, druhý možná ještě více,“ zlobil se trenér FK Uhlířské Janovice Martin Dotlačil. „Soupeř vzal míč, nakopnul ho dopředu. My jsme udělali buď chybu nebo někde propadl. Nehráli jsme tak, jak jsme si řekli, dali jsme si defacto dva vlastní góly a poslední branka to už jen podtrhla. Naše hra dnes nebyla v pořádku ani ve středu zálohy, špatný výkon,“ komentoval utkání.

Branky: 34., 39., 48. Cejnar, 87. Jonáš. Rozhodčí: Kratochvíl – Šmejkal, Starý. ŽK: Eichler – D. Kulhánek, Zadražil. Diváků: 71. Č. Janovice: Hons – T. Dudla, Kubík, Kaufman, Dvořák – Dav. Uher (68. R. Vavřina), Jonáš, Dan. Uher, Eichler, Cejnar – Novák. Trenér Milan Kopřiva. U. Janovice: Jar. Kmoch – D. Kulhánek, Zadražil, M. Novotný, Bílek (60. Vinický) – Beneš, Vyhnánek (46. Kopecký), N. Marek, Jelínek, T. Kopp – J. Kopp (73. T. Roubíček). Trenér Martin Dotlačil.