V Červených Janovicích to pálilo Davidu Novákovi, Chotusicím dal čtyři branky!

26. březen 2023, 09:38

Červené Janovice – Fotbalisté Červených Janovic zahájili jarní část okresního přeboru v sobotu doma, kde přivítali soupeře z Chotusic.

Č. Janovice – Chotusice 6:0 (4:0)

Již před zápasem byl ohlášen návrat Tomáše Řepky do sestavy domácích, a tak bylo o náboj postaráno. Zápas začal opatrným oťukáváním obou soupeřů, které během několika minut přešlo ve výraznou převahu domácích borců. Samostatné úniky Davida Nováka a Jakuba Jonáše ještě ke gólu nevedly, ale ve dvanácté minutě napřáhl za velkým vápnem opět David Novák a dobře umístěnou střelou k tyči otevřel skóre.

To samé si zopakoval o devět minut později a bylo to už 2:0. Další průběh se nesl ve znamení dobývání branky hostů. Ve třicáté osmé minutě po rohovém kopu na zadní tyči zakončoval Radek Vavřina na 3:0. Čtvrtý gól zavěsil opět David Novák ve čtyřicáté čtvrté minutě přímo z rohu a zkompletoval tím hattrick již v prvním poločase.

Po přestávce se hosté soustředili především na obranu a tempo zápasu zpomalilo. Průnik Tomáše Dudly do velkého vápna Chotusic v padesáté páté minutě přinesl penaltu, kterou úspěšně k pravé tyči zakončil Jakub Jonáš, což byl jeho první gól v dresu Červených Janovic.

O deset minut později pak přišla povedená akce Jakuba Jonáše po levé straně, kde následný centr před bránu zakončoval opět David Novák, který tím završil gólové hody svým čtvrtým příspěvkem, při celkovém skóre 6:0.

Poté oba celky výrazně prostřídaly a zápas se už jen v poklidu za slunečného počasí dohrál.

Branky: 12., 21., 44., 65. Novák, 38. R. Vavřina, 55. Jonáš. Rozhodčí: Ledvina - T. Volenec, Šanda. ŽK: Dan. Uher, T. Dudla - Vítek, Mar. Hubáček. Diváků: 100. Č. Janovice: Hons - Kubík, Dan. Uher, Novák, T. Dudla (82. O. Vavřina), R. Vavřina (68. Bouma), Jiránek (77. Víta), Řepka (68. Dav. Uher), Dvořák, Jonáš, Chvála. Chotusice: Stárek - Kuna, Vančura, J. Roubíček (66. O. Vobořil), Žilka, Šimůnek (50. D. Rolenec), Churavý, J. Goliáš, Zámečník (66. V. Vobořil), Vítek, Mar. Hubáček.

1 Červené Janovice 13 11 0 0 2 67:25 33
2 Suchdol 13 11 0 0 2 39:10 33
3 Paběnice 12 11 0 0 1 43:17 33
4 Malín/K. Hora B 13 8 0 0 4 44:29 25
5 Nové Dvory 13 6 0 0 5 26:26 20
6 Církvice 13 6 0 0 6 36:30 19
7 Zruč n. S. 13 5 0 0 5 27:26 18
8 Malešov 12 5 0 0 6 25:28 16