Vítězství nad Poříčany pečetil třetím gólem Dalibor Cimr!

17. září 2022, 12:39

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora nastoupili k dalšímu zápasu krajského přeboru v sobotu dopoledne na svém stadionu v Lorci, kde přivítali svého loňského soupeře z divize SK Poříčany:

Kutná Hora – Poříčany 3:1 (2:0)

Lepší vstup do zápasu si domácí ani přát nemohli: Už ve 4. min. poslal Piskač trestný kop téměř z půlky do vápna, kde míč hlavou tečoval k tyči Marek – 1:0, a to ještě předtím Lib. Křelina ani Mommers nedokázali dostat míč do brány po rychlém brejku. Další radost Spartě přinesla 32. min., kdy se míč ve skrumáži ve vápně odrazil k Lib. Křelinovi, a ten ho uklidil k tyči – 2:0. V posledních patnácti minutách prvního poločasu se hosté začali více tlačit do pokutového území Sparty, s nabíhajícími Bímem i Němcem se Kutnohorští stíhali vracet anebo útočníkům z Poříčan chyběly před Malým centimetry.

Druhá půle fotbalových lahůdek příliš nenabídla, spíše se bojovalo o každý míč. Přesto byli domácí blízko třetí brance, když v 66. min. Marek z pravé strany našel ve vápně Nekvindu, jehož zakončení gólman Vymazal vyrazil. Hosté nesložili zbraně, v 81. min. po rychlém útoku zprava pálil nepříjemně Dukay, ovšem Malý balón vyrazil. Vzápětí ale Bím dostal na za vápnem hodně prostoru a měl čas zamířit přesně k tyči – 2:1. Inkasovaná branka ale Spartu nesrazila, v 83. min. Cimrovu dobře mířenou střelu k tyči gólman Vymazal vytáhl na roh, přesto ale inkasoval i potřetí: Po trestném kopu se ve skrumáži v hostujícím pokutovém území nejlépe orientoval Cimr – 3:1.

„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a vysokým presinkem, napadáním defenzivy soupeře,“ uvedl trenér Kutné Hory Libor Tichý. To se jeho týmu dařilo prakticky po celý zápas. „Kvalitou jsme úplně nenavázali na minulý zápas, ale to je dané také soupeřem a jeho stylem hry,“ naznačil a dodal: „Pro mě bylo dnešní utkání až extrémně soubojové, po tři čtvrtiny utkání tam tolik herních věcí nebylo. Chybělo více kombinace a přesné hry.“ Kutnohorští ale soupeře předčili mimo jiné právě i v osobních soubojích. „V osobních soubojích jsme opět ukázali morální sílu, v tomto směru kluky určitě chválím,“ zdůraznil kouč, kterého možná mrzí inkasovaná branka deset minut před koncem. „Škoda, že jsme před tím neproměnili některou šanci, mohli jsme jít do tříbrankového vedení a zápas by byl úplně rozhodnutý,“ vysvětlil a dodal: „Musím ocenit, že jsme za stavu 2:1 nezalezli a úplně se nebáli o výsledek.“

Branky: 4. Marek, 32. Lib. Křelina, 90. Cimr – 82. Bím. Rozhodčí: Mižič – Roth, Kuba. ŽK: Nekvinda, Marek, Prokůpek, Mommers, Wolf – Hanzl, Bím, Pařízek, Němec. Diváků: 85. Kutná Hora: Malý – Marek, Čáp, Franc, Prokůpek – Pleva (87. Barenčík), Mommers (46. Wolf), Piskač (90. Šámal), Vokoun (61. M. Exner) – J. Nekvinda, Lib. Křelina (75. Cimr). Trenér Libor Tichý. Poříčany: Vymazal – Kohout (10. Hetcl), Hanzl, Řehák, Makovský – Gajdasz (46. Dukay), Pařízek, Janda, Bím – Urban, Němec (61. Kutina). Trenér Zdeněk Šmejkal.

1 Povltavská FA B 5 4 0 0 1 16:8 12
2 Nespeky 5 3 0 0 1 8:5 10
3 Kutná Hora 6 3 0 0 2 9:8 10
4 Sokoleč 5 3 0 0 1 11:11 10
5 Velim 5 3 0 0 2 13:6 9
6 Beroun 5 3 0 0 2 8:8 9
7 Poříčany 6 2 0 0 2 7:8 8
8 Horky 6 2 0 0 2 4:5 8