Z prvních jarních bodů v zápase na Kaňku se radovali fotbalisté Církvice!

25. březen 2023, 17:53

Kaňk – Jarní část okresního přeboru fotbalisté Sokola Kaňk odstartovali v sobotu domácím zápasem, ve kterém přivítali SK Církvice. Kaňkovští na podzim na hřišti vyhráli 3:2 a určitě si představovali, že jaro začnou podobným výsledkem:

Kaňk – Církvice 0:4 (0:3)

Hosté si po celý první poločas udržovali herní převahu a připravili si také více šancí. Po útoku M. Volence s Rajdlem domácí obrana vykopávala míč z prázdné brány, aby ve 22. min. Rajdl nepotrestal špatnou malou domů kaňkovské obrany. Ve 27. min. M. Volenec po centru hlavičkoval přímo do náruče gólmana R. Vokouna, ve 31. min. se už ale hosté dočkali: Po dlouhém trestném kopu z poloviny hřiště si hosté dělali v šestnáctce soupeře co chtěli a Vidlák otevřel skóre – 0:1. Ve 42. min. zatáhl míč až k brankové čáře M. Volenec a po jeho přihrávce Vidlák zvýšil na 2:0. Kaňkovští zahrozili až v poslední pětiminutovce před přestávkou, jenže Mukařovský po svém průniku do vápna mířil vedle a vzápětí se po trestném kopu dostal znovu za obranu, ovšem ze své příležitosti vytěžil jen roh. To hosté ještě před přestávkou zvýšili na bezpečných 3:0.

Krátce po změně stran hostující kapitán M. Volenec upravil na 0:4 a Církvice jasně ovládla hřiště, kontrolovala hru i výsledek a nakonec mohla přidat i další branky. Jenže brankář Kaňku Radek Vokoun byl proti, a tak už se na stavu nic nezměnilo. Přesto domácí tým dlouholetou činovnici Kaňku Ivu Mrázkovou, která v neděli slaví narozeniny, příliš nepotěšil.

Kaňkovský trenér Fraj Boudabouza první jarní mistrovský zápas svého týmu nemohl hodnotit dobře. „Polovina týmu je zraněná nebo nemocná, dneska proto museli nastoupit hráči béčka,“ zdůraznil s tím, že velký problém vidí ve fyzické kondici fotbalistů. A to i u ostatních týmů z okresního přeboru. „V příštích kolech to zkusíme napravit, i když to není jednoduché,“ slíbil.

„Před začátkem sezony jsme odehráli dvě přípravná utkání, tráva v dnešní jarní premiéře byla znát. Míč skákal,“ upozornil trenér SK Církvice Tomáš Hruška. „Jsem ale spokojený – dali jsme čtyři branky a získali tři body venku,“ dodal.

Branky: 30., 41. Vidlák, 45., 54. M. Volenec. Rozhodčí: Křivka – Hejduk, Semirád. Bez karet. Diváků: 80. Kaňk: R. Vokoun – D. Klatka (75. Zahajský), M. Čížek (46. R. Matz), Bláha, Timko (65. Kopecký) – M. Klatka, Jelínek, Novotný (75. Kobylarz), Jeřábek – Pešek (65. Kaleja), Mukařovský. Trenér Fraj Boudabouza. Církvice: Foršt – Macháček, J. Kalfiřt, Dušek (52. Frank), Palii – P. Vocl, Jungwirth (85. Strnad), Němec (78. P. Kicner), M. Volenec, Vidlák (78. Černý) – Rajdl (46. Mich. Vocl). Trenér Tomáš Hruška.

1 Červené Janovice 13 11 0 0 2 67:25 33
2 Suchdol 13 11 0 0 2 39:10 33
3 Paběnice 12 11 0 0 1 43:17 33
4 Malín/K. Hora B 13 8 0 0 4 44:29 25
5 Nové Dvory 13 6 0 0 5 26:26 20
6 Církvice 13 6 0 0 6 36:30 19
7 Zruč n. S. 13 5 0 0 5 27:26 18
8 Malešov 12 5 0 0 6 25:28 16