Zápas v Lorci: Šestigólový výprask Sparty a vyloučení Marka Wolfa navrch!

3. červen 2023, 12:51

Kutná Hora – Po třech prohrách s týmy z dolní poloviny tabulky nastoupili fotbalisté Sparty Kutná Hora v sobotu doma proti čtvrtému AFK Tuchlovice. Vyhráli naposledy 22. dubna, v dalších pěti zápasů dokázali vytěžit pouze dva body, a tak by rádi doma opět ochutnali vítězný výsledek:

Kutná Hora – Tuchlovice 0:6 (0:3)

Kutnohorští deku z posledních kol nesetřásli. Už v 8. min. nezachytili útok soupeře, Baratynskyy ještě Malého nepřekonal, ale dobíhající Kraus pohodlně otevřel skóre – 0:1. Aby toho nebylo málo, další brejk hostů řešil Marek Wolf faulem a už v 18. minutě viděl červenou kartu. To však zdaleka nebylo vše: Ve 33. min. Kraus potrestal nepřesnou hru obrany – 0:2. Aby toho nebylo málo, pět minut před přestávkou po neodpískaném přistrčení od soupeře upadl Lib. Křelina tak nešťastně, že si poranil rameno a ze hřiště odjel sanitkou rovnou na ošetření. Z dalšího brejku Barantynskyy přehodil padajícího gólmana a na stavu 0:3 se naštěstí pro domácí v prvním poločase už nic nezměnilo, neboť další brejky tuchlovičtí hráči nedotáhli.

Když v 54. min. zůstal Nosek sám před malým vápnem po centru Tótha, bylo prakticky rozhodnuto. Hosté potom Spartu v Lorci dorazili ještě dvěma góly, když se v 74. min. Baratynskyy prosadil přes France a gólový účet uzavřel v 87. min. Tóth.

„Je to jako přes kopírák, snad nemá cenu ani něco psát,“ hlesl po zápase sportovní manažer Sparty Kutná Hora Miloš Malina. „V páté minutě nedáme šanci, v sedmé nedáme druhou. Oni udělají protiútok a po naší hrubé chybě vedou 1:0, potom přijde naše vyloučení a je po zápase. Pořád se opakují naše hrubky, kterými soupeře postavíme na nohy,“ shrnul začátek zápasu do jedné věty. Do konce soutěže zbývají dvě kola a Kutnohorští stále nemají definitivní jistotu v soutěži. Při shodě okolností by je totiž mohl postihnout ještě pád. „Jedeme do Sedlčan a máme doma Dobříš. Dneska to chtělo tři body a bylo jasno. Teď musíme spoléhat na to, že týmy pod námi budou prohrávat taky,“ uzavřel Miloš Malina.

Branky: 8. Cabejšek, 33. Kraus, 45., 74. Baratynskyy, 54. Nosek, 87. Töth. Rozhodčí: Mrázek – Kovář, Garaja. ŽK: Malý, Němec – Nosek, Ježil. ČK: 18. Wolf. Diváků: 130. Kutná Hora: Malý – Pleva, Wolf, Franc, Vokoun (46. M. Čáp) – M. Exner, J. Nekvinda (60. Čičatka), Strnad, Piskač (70. Šámal) – V. Němec, Lib. Křelina (42. Honc). Trenér Petr Malý. Tuchlovice: Skalák – Brnovják (0. Ježil), Fitko, Nosek (83. Žahour), Kárník – Cabejšek (87. Pilař), Tóth, Kubů, Sedláček (83. Suchý) – Baratynskyy, Kraus (74. Červenka). Trenér Miroslav Supáček.