vv auto
Reklama

České šampiony v dopravní soutěži přijal na radnici starosta Jaromír Strnad!

27. červen 2024, 08:00

Čáslav/Hradec Králové – Skvělého úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Čáslav náměstí v celostátním finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů 2024“. Reprezentanti školy a města Čáslav zvítězili v kategorii do 12 let před druhou ZŠ Libštát a třetí ZŠ Boženy Němcové, Opava! Třídenní národní kolo se uskutečnilo na dopravním hřišti v Hradci Králové. A to není vše, úspěšné děti budou Českou republiku reprezentovat na zářijovém evropském finále v Paříži!

Tým ve složení Nela Novosádová, Nikola Novosádová, David Vavruška a Kryštof Hladík vedla učitelka Jaroslava Forštová a ve středu je spolu s ředitelem školy Tomášem Hasíkem na radnici přijal starosta Čáslavi Jaromír Strnad. „Soutěž se skládala z různých disciplín, například z dopravních testů anebo jízdy zručnosti na překážkách na kole,“ přiblížila starostovi Nela Novosádová průběh samotné soutěže.

Úspěch ale nepřišel sám, stojí za ním hodiny tréninku. „Pan ředitel s panem školníkem nám vyrobili překážky, abychom mohli trénovat. Ve škole jsme trénovali zdravovědu a dopravní testy,“ popisovali trénink žáci čáslavské ZŠ Čáslav náměstí.

„Pro naši školu to je velký úspěch, za ta léta, co tady učím, jsem byla na dopravní soutěži několikrát, ale s dětmi jsme se dostali vždy maximálně do krajského kola,“ upozornila Jaroslava Forštová. „Nela, Nikola, David i Kryštof jsou velmi šikovné děti, také sportovně nadaní a dopravní soutěží velmi zaujatí,“ dodala.

Čáslavský tým si cestu do Paříže vybojoval přes školní, okresní, krajské a celorepublikové kolo soutěže. A právě soutěž v Paříži pro ně byla obrovskou motivací. „Už když jsme šli do okresního kola, říkali jsme, že pojedeme do Paříže. A jedeme!“ shodly se děti.

Starosta Jaromír Strnad celému týmu poděkoval za reprezentaci města a dětem předal drobné dárky.

René Svoboda
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
České šampiony v dopravní soutěži přijal na radnici starosta Jaromír Strnad!

České šampiony v dopravní soutěži přijal na radnici starosta Jaromír Strnad!

27. červen 2024

Čáslav/Hradec Králové – Skvělého úspěchu dosáhlo družstvo ZŠ Čáslav náměstí v celostátním finále „Dopravní soutěže mladých cyklistů 2024“. Reprezentanti školy a města Čáslav zvítězili v kategorii do 12 let před druhou ZŠ Libštát a třetí ZŠ Boženy Němcové, Opava! Třídenní národní kolo se uskutečnilo na dopravním hřišti v Hradci Králové. A to není vše, úspěšné děti budou Českou republiku reprezentovat na zářijovém evropském finále v Paříži!

Tým ve složení Nela Novosádová, Nikola Novosádová, David Vavruška a Kryštof Hladík vedla učitelka Jaroslava Forštová a ve středu je spolu s ředitelem školy Tomášem Hasíkem na radnici přijal starosta Čáslavi Jaromír Strnad. „Soutěž se skládala z různých disciplín, například z dopravních testů anebo jízdy zručnosti na překážkách na kole,“ přiblížila starostovi Nela Novosádová průběh samotné soutěže.

Úspěch ale nepřišel sám, stojí za ním hodiny tréninku. „Pan ředitel s panem školníkem nám vyrobili překážky, abychom mohli trénovat. Ve škole jsme trénovali zdravovědu a dopravní testy,“ popisovali trénink žáci čáslavské ZŠ Čáslav náměstí.

„Pro naši školu to je velký úspěch, za ta léta, co tady učím, jsem byla na dopravní soutěži několikrát, ale s dětmi jsme se dostali vždy maximálně do krajského kola,“ upozornila Jaroslava Forštová. „Nela, Nikola, David i Kryštof jsou velmi šikovné děti, také sportovně nadaní a dopravní soutěží velmi zaujatí,“ dodala.

Čáslavský tým si cestu do Paříže vybojoval přes školní, okresní, krajské a celorepublikové kolo soutěže. A právě soutěž v Paříži pro ně byla obrovskou motivací. „Už když jsme šli do okresního kola, říkali jsme, že pojedeme do Paříže. A jedeme!“ shodly se děti.

Starosta Jaromír Strnad celému týmu poděkoval za reprezentaci města a dětem předal drobné dárky.

Zlata banka
Reklama
René Svoboda
Prohlédnout galerii