Ljunghall
Reklama

Výsledkem mezinárodního projektu s účastí VOŠ, SPŠ a OA Čáslav je jazykový výukový program

22. červenec 2021, 08:02

Čáslav – VOŠ, SPŠ a OA Čáslav bude v příštím týdnu hostit závěrečné setkání projektových týmů mezinárodního projektu, na kterém se sama podílí. „Projekt ERASMUS+ s názvem Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills byl původně plánován od 1. září 2018 až 30. srpna 2020, ale v důsledku pandemie jsme byli nuceni požádat o prodloužení o dalších dvanáct měsíců,“ upozornila Hana Kosíková, jeden z projektových manažerů.

Covidová krize totiž zasáhla třetí fázi projektu založené na pilotování vzniklé vzdělávací platformy. „To samozřejmě vyžaduje intenzivní osobní setkávání, workshopy, multiplikační akce a podobně,“ připomněla Hana Kosíková. Celý projekt tak bude završen 31. srpna 2021.

Příležitost pro lidi se ztíženým přístupem k vzdělávání

V první fázi vznikla anglická verze výukového programu, ve druhé fázi pak byly vytvořeny jednotlivé národní jazykové mutace – chorvatská, slovinská, rumunská, maďarská, polská, lotyšská, česká, francouzská a německá. Ve třetí fázi pak byly všechny modely testovány minimálně stem účastníků z cílových skupin z každé země. „Cílová skupina představuje dospělou populaci, lidi se ztíženým přístupem k celoživotnímu vzdělání, např. senioři, lidi z kulturních menšin, sociálně slabší, lidi z odlehlých oblastí, samoživitele a podobně,“ upřesnila Hana Kosíková.

Projekt uzavře čáslavské setkání

V rámci projektu byla naplánována čtyři mezinárodní setkání projektových týmů – v Rize, Dubrovníku, Wroclawi a v Čáslavi. „Čáslavské setkání je poslední. Zúčastní se ho kromě českého týmu také čtrnáct učitelů a profesorů z partnerských zemí,“ řekla Hana Kosíková.

Třídenní setkání v Čáslavi začne v pondělí 26. července, kromě práce na projektu mají účastníci mítinku v programu například i komentovanou prohlídku historického centra Kutné Hory.  

Čáslavská škola by na podobném projektu spolupracovala i v budoucnu

Projekt Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills je již třetí v řadě, jehož se zúčastnili jmenovaní partneři. „Úspěšným předkladatelem těchto vzdělávacích projektů bylo vždy Chorvatsko. Výsledek předchozího, ještě většího projektu je k využití na: http://esolams.eu/unity/. Jedná se o otevřenou výukovou platformu zaměřenou na cestovní ruch,“ poznamenala Hana Kosíková a uzavřela: „V budoucnu se naše škola ráda zapojí do podobných aktivit v rámci programu Erasmus+, v nejbližší době ovšem s ohledem na nejistou pandemickou situaci podobný projekt nepoběží.“

Partneři projektu

Turisticka i ugostiteljska skola Dubrovnik (Croatia)- coordinator of the project
Sia Biznesa Augstskola Turiba (Latvia)
Ekonomska sola Murska Sobota, Visja strokovna sola (Slovenia)
Universitatea Sapientia Din Cluj Napoca (Romania)
Fundacja Pro Scientia Publica (Poland)
VOŠ, SPŠ a OA Čáslav (Czech Republic).

Výuková platforma bude otevřena bezplatně pro veřejnost od 1. září 2021, další informace najdete na: http://culture-language.eu/

tz, res
AVE_CZ
Reklama
Výsledkem mezinárodního projektu s účastí VOŠ, SPŠ a OA Čáslav je jazykový výukový program

Výsledkem mezinárodního projektu s účastí VOŠ, SPŠ a OA Čáslav je jazykový výukový program

22. červenec 2021

Čáslav – VOŠ, SPŠ a OA Čáslav bude v příštím týdnu hostit závěrečné setkání projektových týmů mezinárodního projektu, na kterém se sama podílí. „Projekt ERASMUS+ s názvem Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills byl původně plánován od 1. září 2018 až 30. srpna 2020, ale v důsledku pandemie jsme byli nuceni požádat o prodloužení o dalších dvanáct měsíců,“ upozornila Hana Kosíková, jeden z projektových manažerů.

Covidová krize totiž zasáhla třetí fázi projektu založené na pilotování vzniklé vzdělávací platformy. „To samozřejmě vyžaduje intenzivní osobní setkávání, workshopy, multiplikační akce a podobně,“ připomněla Hana Kosíková. Celý projekt tak bude završen 31. srpna 2021.

Příležitost pro lidi se ztíženým přístupem k vzdělávání

V první fázi vznikla anglická verze výukového programu, ve druhé fázi pak byly vytvořeny jednotlivé národní jazykové mutace – chorvatská, slovinská, rumunská, maďarská, polská, lotyšská, česká, francouzská a německá. Ve třetí fázi pak byly všechny modely testovány minimálně stem účastníků z cílových skupin z každé země. „Cílová skupina představuje dospělou populaci, lidi se ztíženým přístupem k celoživotnímu vzdělání, např. senioři, lidi z kulturních menšin, sociálně slabší, lidi z odlehlých oblastí, samoživitele a podobně,“ upřesnila Hana Kosíková.

Projekt uzavře čáslavské setkání

V rámci projektu byla naplánována čtyři mezinárodní setkání projektových týmů – v Rize, Dubrovníku, Wroclawi a v Čáslavi. „Čáslavské setkání je poslední. Zúčastní se ho kromě českého týmu také čtrnáct učitelů a profesorů z partnerských zemí,“ řekla Hana Kosíková.

Třídenní setkání v Čáslavi začne v pondělí 26. července, kromě práce na projektu mají účastníci mítinku v programu například i komentovanou prohlídku historického centra Kutné Hory.  

Čáslavská škola by na podobném projektu spolupracovala i v budoucnu

Projekt Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills je již třetí v řadě, jehož se zúčastnili jmenovaní partneři. „Úspěšným předkladatelem těchto vzdělávacích projektů bylo vždy Chorvatsko. Výsledek předchozího, ještě většího projektu je k využití na: http://esolams.eu/unity/. Jedná se o otevřenou výukovou platformu zaměřenou na cestovní ruch,“ poznamenala Hana Kosíková a uzavřela: „V budoucnu se naše škola ráda zapojí do podobných aktivit v rámci programu Erasmus+, v nejbližší době ovšem s ohledem na nejistou pandemickou situaci podobný projekt nepoběží.“

Partneři projektu

Turisticka i ugostiteljska skola Dubrovnik (Croatia)- coordinator of the project
Sia Biznesa Augstskola Turiba (Latvia)
Ekonomska sola Murska Sobota, Visja strokovna sola (Slovenia)
Universitatea Sapientia Din Cluj Napoca (Romania)
Fundacja Pro Scientia Publica (Poland)
VOŠ, SPŠ a OA Čáslav (Czech Republic).

Výuková platforma bude otevřena bezplatně pro veřejnost od 1. září 2021, další informace najdete na: http://culture-language.eu/

tz, res