Ljunghall
Reklama

Žáci ZŠ Čáslav - náměstí postoupili do celostátního finále dopravní soutěže!

11. červen 2015, 15:33
(aktualizováno: 11. červen 2015, 15:34)

Kolín - Program dopravní soutěže každoročně vyhlašuje Besip ve spolupráci s Červeným křížem. Soutěž je určena žákům starším deseti let, a to ve dvou kategoriích: 10-12 a 13-16 let.

Žáci čáslavské školy vyhráli první místo ve starší i mladší kategorii okresního kola, mohli tak směle vstoupit i do kola krajského, které se konalo v Kolíně.

Všichni žáci se na soutěž poctivě připravovali. Psali cvičné testy z pravidel silničního provozu, trénovali překážky na našem školním hřišti, zdokonalovali se v jízdě zručnosti atd. Samozřejmostí bylo, že starší žáci učili novým dovednostem své mladší kolegy a předávali jim své zkušenosti. Ty nejlepší, kteří se mohli zúčastnit okresního a následně i krajského kola, jsme vybrali z kola školního, kterého se v rámci celodenního projektového dne zúčastnili všichni žáci naší školy a vyzkoušeli si tak jednotlivé disciplíny.

Program dopravní soutěže se skládal z pěti disciplín: pravidla silničního provozu, jízda zručnosti, jízda po dětském dopravním hřišti, první pomoc a práce s mapou.

Za naše mladší žáky bojovali Jan a Jaroslav Tobiškovi, Tereza Ondrysková a Daniela Vejrostová. Z celkem třinácti zúčastněných škol našeho kraje získali krásné třetí místo.

Naši starší žáci, jmenovitě Lukáš Paulus, Václav Trpišovský, Blanka Semerádová a Eliška Týlová, obhájili loňské perfektní druhé místo z celkového počtu jedenácti škol. Překonala je, stejně jako loňský rok, pouze ZŠ Bystřice.

Všem účastníkům gratulujeme a věříme, že své schopnosti předvedou i na celostátním finále této soutěže, které se koná 16. -18. června v Kadani. Palce jim drží celá škola.

Pavel Horký
Komentáře
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Žáci  ZŠ Čáslav - náměstí postoupili do celostátního finále dopravní soutěže!

Žáci ZŠ Čáslav - náměstí postoupili do celostátního finále dopravní soutěže!

11. červen 2015
(aktualizováno: 11. červen 2015, 15:34)

Kolín - Program dopravní soutěže každoročně vyhlašuje Besip ve spolupráci s Červeným křížem. Soutěž je určena žákům starším deseti let, a to ve dvou kategoriích: 10-12 a 13-16 let.

Žáci čáslavské školy vyhráli první místo ve starší i mladší kategorii okresního kola, mohli tak směle vstoupit i do kola krajského, které se konalo v Kolíně.

Všichni žáci se na soutěž poctivě připravovali. Psali cvičné testy z pravidel silničního provozu, trénovali překážky na našem školním hřišti, zdokonalovali se v jízdě zručnosti atd. Samozřejmostí bylo, že starší žáci učili novým dovednostem své mladší kolegy a předávali jim své zkušenosti. Ty nejlepší, kteří se mohli zúčastnit okresního a následně i krajského kola, jsme vybrali z kola školního, kterého se v rámci celodenního projektového dne zúčastnili všichni žáci naší školy a vyzkoušeli si tak jednotlivé disciplíny.

Program dopravní soutěže se skládal z pěti disciplín: pravidla silničního provozu, jízda zručnosti, jízda po dětském dopravním hřišti, první pomoc a práce s mapou.

Za naše mladší žáky bojovali Jan a Jaroslav Tobiškovi, Tereza Ondrysková a Daniela Vejrostová. Z celkem třinácti zúčastněných škol našeho kraje získali krásné třetí místo.

Naši starší žáci, jmenovitě Lukáš Paulus, Václav Trpišovský, Blanka Semerádová a Eliška Týlová, obhájili loňské perfektní druhé místo z celkového počtu jedenácti škol. Překonala je, stejně jako loňský rok, pouze ZŠ Bystřice.

Všem účastníkům gratulujeme a věříme, že své schopnosti předvedou i na celostátním finále této soutěže, které se koná 16. -18. června v Kadani. Palce jim drží celá škola.

Pavel Horký
Prohlédnout galerii