Domaro
Reklama

Den dětí na koloběžkách

11. červen 2022, 07:58

Kolín - Díky finanční podpoře kolínské radnice mohou žáci a učitelé 6. ZŠ Kolín jezdit od září 2021 na žlutých koloběžkách Kostka. Jsou tak jedinou školou v Kolíně, která je využívá na hodiny tělocviku nebo na školní výlety. Koloběžky si mohou vypůjčit i ostatní základní školy v Kolíně.

Žáci i učitelé si je chválí. Na podzim se všechny třídy naučily základy jízdy a pravidla a pak je využívaly v rámci hodin tělocviku. Na jaře už je začali zapojovat i na třídní výlety. Prvního června na den dětí pro změnu vyrazila sedmá třída na koloběžkách po cyklostezce do nedalekých Veltrub na hřiště. Tady strávili dopoledne soutěžemi s koloběžkami ostatními sportovními aktivitami dle libosti. „Je to hodně dobrá aktivita a všechny nás to moc baví. S koloběžkami se dají dělat různé hry, objíždět kužely a je to fakt sranda. Je to zas něco jiného, protože jsme v přírodě. Naše škola je tím originální,“ radostně popisuje jedna z žákyň.

„Koloběžky používáme hlavně v rámci tělocviku u tříd, co mají tři hodiny tělocviku týdně. Když mají dvouhodinovku, tak už se dá někam dojet,“ potvrzuje tělocvikářka. „Moje třída je hodně sportovní. Je tu hodně zdatných dětí, samozřejmě někdo méně a někdo více. Mám radost, že se povedlo koloběžky zavést do výuky,“ vysvětluje třídní učitelka Jana Müllerová. Jak potvrzuje jedna z tělocvikářek, i to je důvod, proč vzít třídu na celý den ven.

A co strach z úrazu? „Pád jsme měli už po 10 minutách, ale naštěstí to odneslo jen odřené koleno. Pravidla jsou daná a žáci je respektují. Mají helmy a ví, že si je nesmí sundat. Když někdo začne brzdit, tak je třeba upozornit ostatní. Také je dobré pravidelně střídat nohy. I když pro žáky nebyl koloběh novinkou, ve škole se naučili, jak jezdit správně a také překonali strach. Sami jezdí rádi na kole i koloběžce. Na Šestce rozhodně děti sportují rády, je to na nich vidět."

Lída Charvátová

AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Den dětí na koloběžkách

Den dětí na koloběžkách

11. červen 2022

Kolín - Díky finanční podpoře kolínské radnice mohou žáci a učitelé 6. ZŠ Kolín jezdit od září 2021 na žlutých koloběžkách Kostka. Jsou tak jedinou školou v Kolíně, která je využívá na hodiny tělocviku nebo na školní výlety. Koloběžky si mohou vypůjčit i ostatní základní školy v Kolíně.

Žáci i učitelé si je chválí. Na podzim se všechny třídy naučily základy jízdy a pravidla a pak je využívaly v rámci hodin tělocviku. Na jaře už je začali zapojovat i na třídní výlety. Prvního června na den dětí pro změnu vyrazila sedmá třída na koloběžkách po cyklostezce do nedalekých Veltrub na hřiště. Tady strávili dopoledne soutěžemi s koloběžkami ostatními sportovními aktivitami dle libosti. „Je to hodně dobrá aktivita a všechny nás to moc baví. S koloběžkami se dají dělat různé hry, objíždět kužely a je to fakt sranda. Je to zas něco jiného, protože jsme v přírodě. Naše škola je tím originální,“ radostně popisuje jedna z žákyň.

„Koloběžky používáme hlavně v rámci tělocviku u tříd, co mají tři hodiny tělocviku týdně. Když mají dvouhodinovku, tak už se dá někam dojet,“ potvrzuje tělocvikářka. „Moje třída je hodně sportovní. Je tu hodně zdatných dětí, samozřejmě někdo méně a někdo více. Mám radost, že se povedlo koloběžky zavést do výuky,“ vysvětluje třídní učitelka Jana Müllerová. Jak potvrzuje jedna z tělocvikářek, i to je důvod, proč vzít třídu na celý den ven.

A co strach z úrazu? „Pád jsme měli už po 10 minutách, ale naštěstí to odneslo jen odřené koleno. Pravidla jsou daná a žáci je respektují. Mají helmy a ví, že si je nesmí sundat. Když někdo začne brzdit, tak je třeba upozornit ostatní. Také je dobré pravidelně střídat nohy. I když pro žáky nebyl koloběh novinkou, ve škole se naučili, jak jezdit správně a také překonali strach. Sami jezdí rádi na kole i koloběžce. Na Šestce rozhodně děti sportují rády, je to na nich vidět."

Lída Charvátová

Zlata banka
Reklama