Kolínská Pětka dělala v rámci Erasmu čest městu i sobě

28. květen 2018, 08:17

Kolín - V týdnu od 13. do 19. května 2018 se žáci a učitelé Základní školy Mnichovická opět vypravili dělat čest škole i Kolínu v rámci projektu Erasmus+ Borders in Europe: Ancient Limits, New Opportunities. Tentokrát jsme jeli do polského městečka Pobiedziska, kde jsme se setkali s žáky a učiteli z ostatních partnerských zemí, tedy Slovinska, Španělska, Portugalska, Itálie a samozřejmě Polska.

Školu tentokrát reprezentovali Kristýna Koděrová ze 6. A, Jan Doležal a Marek Soukup z 6. B, z učitelů Mgr. Tereza Kronusová a Mgr. Jiří Mejda. Žáci opět předvedli prezentaci, kterou si připravili, tentokrát na téma polské geografie. Během týdne stráveného v Polsku jsme stihli navštívit Hnězdno, Poznaň a dokonce i německé hlavní město, Berlín.

Vzhledem k tomu, že celý projekt je zaměřen na hranice v Evropě a jejich přeměny, ve všech městech, která jsme navštívili, jsme absolvovali návštěvu muzea s programem zvoleným k tomuto tématu. Žádná nuda to však nebyla, muzea byla interaktivní, využívala moderní technologie a děti se tak zábavnou formou seznámily s hlavními milníky (nejen) polské historie.

Naši žáci i učitelé díky projektu znovu získali jedinečnou možnost nahlédnout do kultury cizí země a poznat, jak se žije u našich sousedů. V rámci tohoto projektu nás v říjnu čeká návštěva ze všech partnerských zemí, následovat bude výjezd do Itálie a Španělska.

Tereza Kronusová
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Kolínská Pětka dělala v rámci Erasmu čest městu i sobě

Kolínská Pětka dělala v rámci Erasmu čest městu i sobě

28. Květen 2018

Kolín - V týdnu od 13. do 19. května 2018 se žáci a učitelé Základní školy Mnichovická opět vypravili dělat čest škole i Kolínu v rámci projektu Erasmus+ Borders in Europe: Ancient Limits, New Opportunities. Tentokrát jsme jeli do polského městečka Pobiedziska, kde jsme se setkali s žáky a učiteli z ostatních partnerských zemí, tedy Slovinska, Španělska, Portugalska, Itálie a samozřejmě Polska.

Školu tentokrát reprezentovali Kristýna Koděrová ze 6. A, Jan Doležal a Marek Soukup z 6. B, z učitelů Mgr. Tereza Kronusová a Mgr. Jiří Mejda. Žáci opět předvedli prezentaci, kterou si připravili, tentokrát na téma polské geografie. Během týdne stráveného v Polsku jsme stihli navštívit Hnězdno, Poznaň a dokonce i německé hlavní město, Berlín.

Vzhledem k tomu, že celý projekt je zaměřen na hranice v Evropě a jejich přeměny, ve všech městech, která jsme navštívili, jsme absolvovali návštěvu muzea s programem zvoleným k tomuto tématu. Žádná nuda to však nebyla, muzea byla interaktivní, využívala moderní technologie a děti se tak zábavnou formou seznámily s hlavními milníky (nejen) polské historie.

Naši žáci i učitelé díky projektu znovu získali jedinečnou možnost nahlédnout do kultury cizí země a poznat, jak se žije u našich sousedů. V rámci tohoto projektu nás v říjnu čeká návštěva ze všech partnerských zemí, následovat bude výjezd do Itálie a Španělska.

Zlata banka
Reklama
Tereza Kronusová