Domaro
Reklama

Školáci z kolínské "šestky" poznávali Španělsko, domovem jim bylo město Alicante

22. květen 2015, 11:22
(aktualizováno: 22. květen 2015, 11:23)

Kolín - Ve dnech 10.5 - 17.5. se šestnáct žáků naší 6. základní školy zúčastnilo výměnného pobytu ve španělském Alicante, což je nejen velké město, ale také významný námořní přístav. Na dalekou cestu napříč Evropou jsme vyrazili v neděli odpoledne a do cíle jsme dorazili v pozdních večerních hodinách.

Hned první den na nás čekal bohatý program, jehož součástí bylo vřelé a veselé přivítání ve škole a zajímavý a fyzicky náročný cyklistický výlet po okolí.

Druhý den naší výměny jsme měli možnost nahlédnout do jedné z vyučovacích hodin. Někteří z nás navštívili hodinu matematiky, jiní hodinu historie, tělocviku nebo hudební výchovy. Zjistili jsme, že nejen my, ale i španělské děti to nemáme ve škole snadné. Téhož dne nás vyučující vzali lodí na nedaleký ostrov Tabarca, který je oblíbenou turistickou destinací. Tam jsme společně strávili příjemné odpoledne. Na pláži na nás čekala spousta her a úkolů, které jsme společně s nadšením plnili. K obědu nám v restauraci s výhledem na moře kuchař naservíroval paellu, což je tradičně připravená rýže s mořskými plody a zeleninový salát.

Středa patřila poznávání Alicante spojeného s dalšími kulinářskými zážitky, tentokrát ve slavné místní cukrárně.

Ve čtvrtek jsme navštívili velkou krápníkovou jeskyni, která je jedním z přírodních krás okolí.

Pátý den výměny byl ve znamení odpočinku. Nadšení fotografové měli čas na pořízení fotografií města a moře, jiní se soustředili na nákup suvenýrů pro rodinu a přátele a všichni jsme pak relaxovali na nedaleké pláži.

V sobotu nám naše výměnné rodiny připravili piknik v parku u řeky, na kterém jsme si společně užili spoustu zábavy při učení se nové karetní hry, ochutnávání nových jídel, hraní fotbalu nebo koupání v řece. 

Autor: Eliška Seidlová
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Zpět na článek
Školáci z kolínské "šestky" poznávali Španělsko, domovem jim bylo město Alicante
Foto: /

Školáci z kolínské "šestky" poznávali Španělsko, domovem jim bylo město Alicante