Výtvarný obor ZUŠ Fr. Kmocha Kolín slavil úspěch v soutěžích a zve na své akce!

23. květen 2024, 07:15

Kolín - Kromě běžné výuky se žáci ZUŠ Fr. Kmocha Kolín v letošním roce zúčastnili několika výtvarných soutěží. Na začátku školního roku se dozvěděli výsledky z mezinárodního Grafického Bienále v polské Toruni. Se svými barevnými linoryty uspěly žákyně Matušková Sára a Nekolová Karolína. Jejich práce byly vystaveny v Toruni.

Během roku jsme tvořili do Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Letošním tématem byla „karavana“. V kategorii malba a kresba získala medaili Pokorná Tereza. V kategorii fotografie získala medaili Ondrová Anna. V kategorii kombinovaná technika získali čestná uznání Veselá Kateřina a Zelinka Jindřich. V kategorii výtvarné objekty získali čestná uznání Brantová Lenka Gina, Pechmanová Tereza a Rumiantseva Amina. Získali jsme také medaili škole za kolekci, na které se podíleli žáci: Buryy Vladyslav, Čápová Zuzana, Erbenová Inka, Kvitová Antonie, Moravcová Eliška, Nymšová Karolína, Pokorný Matěj a Andrmets Ahniia.

Na začátku května jsme se zúčastnili Soutěžní přehlídky výtvarných oborů Zuš. V různých kategoriích jsme získali ocenění Zlaté nebo Stříbrné pásmo a vybrané práce postupují do celostátního kola.

Chtěli bychom Vás srdečně pozvat na několik akcí výtvarného oboru: vernisáž výstavy výtvarných prací žáků VO se uskuteční ve středu 5. června 2024 od 17 hodin v Galerii v zahradě v prostorách ZUŠ. Výstava potrvá do 28. června 2024. Zároveň bychom chtěli pozvat mladé výtvarníky k talentovým zkouškám, které se konají od 17. do 19. června 2024. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách naší školy: zus-kolin.cz

Další akcí výtvarného oboru bude plenér zaměřený na grafiku, který se uskuteční v klášteře v Zásmukách. Zveme Vás na vernisáž prací účastníků plenéru s tématem rodiny a rodinné paměti. Uskuteční se ve čtvrtek 20. 6. 2024 v 16 hodin v klášteře.

Poslední akcí v tomto školním roce bude letní kurz krajinomalby určený pro žáky VO Zuš. Bude organizován formou příměstského tábora. Kreslit se bude v Kolíně, ve Skanzenu v Kouřimi a v plánu je i výjezd do Prahy a Kutné Hory. V sobotu 3. 8. 2024 v 16 hodin se uskuteční vernisáž výstavy prací vzniklých v průběhu kurzu.

Za výtvarný obor ZUŠ Fr. Kmocha Kolín
Mgr. Lenka Spoustová

AVE_CZ
Reklama
Výtvarný obor ZUŠ Fr. Kmocha Kolín slavil úspěch v soutěžích a zve na své akce!

Výtvarný obor ZUŠ Fr. Kmocha Kolín slavil úspěch v soutěžích a zve na své akce!

23. Květen 2024

Kolín - Kromě běžné výuky se žáci ZUŠ Fr. Kmocha Kolín v letošním roce zúčastnili několika výtvarných soutěží. Na začátku školního roku se dozvěděli výsledky z mezinárodního Grafického Bienále v polské Toruni. Se svými barevnými linoryty uspěly žákyně Matušková Sára a Nekolová Karolína. Jejich práce byly vystaveny v Toruni.

Během roku jsme tvořili do Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Letošním tématem byla „karavana“. V kategorii malba a kresba získala medaili Pokorná Tereza. V kategorii fotografie získala medaili Ondrová Anna. V kategorii kombinovaná technika získali čestná uznání Veselá Kateřina a Zelinka Jindřich. V kategorii výtvarné objekty získali čestná uznání Brantová Lenka Gina, Pechmanová Tereza a Rumiantseva Amina. Získali jsme také medaili škole za kolekci, na které se podíleli žáci: Buryy Vladyslav, Čápová Zuzana, Erbenová Inka, Kvitová Antonie, Moravcová Eliška, Nymšová Karolína, Pokorný Matěj a Andrmets Ahniia.

Na začátku května jsme se zúčastnili Soutěžní přehlídky výtvarných oborů Zuš. V různých kategoriích jsme získali ocenění Zlaté nebo Stříbrné pásmo a vybrané práce postupují do celostátního kola.

Chtěli bychom Vás srdečně pozvat na několik akcí výtvarného oboru: vernisáž výstavy výtvarných prací žáků VO se uskuteční ve středu 5. června 2024 od 17 hodin v Galerii v zahradě v prostorách ZUŠ. Výstava potrvá do 28. června 2024. Zároveň bychom chtěli pozvat mladé výtvarníky k talentovým zkouškám, které se konají od 17. do 19. června 2024. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách naší školy: zus-kolin.cz

Další akcí výtvarného oboru bude plenér zaměřený na grafiku, který se uskuteční v klášteře v Zásmukách. Zveme Vás na vernisáž prací účastníků plenéru s tématem rodiny a rodinné paměti. Uskuteční se ve čtvrtek 20. 6. 2024 v 16 hodin v klášteře.

Poslední akcí v tomto školním roce bude letní kurz krajinomalby určený pro žáky VO Zuš. Bude organizován formou příměstského tábora. Kreslit se bude v Kolíně, ve Skanzenu v Kouřimi a v plánu je i výjezd do Prahy a Kutné Hory. V sobotu 3. 8. 2024 v 16 hodin se uskuteční vernisáž výstavy prací vzniklých v průběhu kurzu.

Za výtvarný obor ZUŠ Fr. Kmocha Kolín
Mgr. Lenka Spoustová

Zlata banka
Reklama
Prohlédnout galerii