Domaro
Reklama

Druhá úspěšná žádost ZŠ T.G. Masaryka Kutná Hora o minigrant Eduzměny

21. duben 2022, 07:29

Kutná Hora - Mockrát se mi při hodinách matematiky stalo, že se po výkladu nějaké kapitoly přihlásil žák s otázkou „A k čemu nám to bude?“ V některých případech znám odpověď, někdy jen odkazuji na procvičování myšlenkových pochodů. Ani učebnice, sbírky a výukové programy, ač je pravidelně obměňujeme, nezůstávají dlouho cool. Témata jsou brzy pro žáky nezajímavá nebo jim už nerozumí. Vypočítané ceny není možné ověřit porovnáním s realitou.

Nápad na projekt Terasa ožívá a žádost o minigrant Eduzměny vznikl při řešení příkladů s procenty v 7.A. Ukazovali jsme si, jak obchody a e-shopy lákají na slevy. Při společném hledání nejlepší ceny na webu hobby marketu pronesl jeden žák, že by se nám takový slunečník hodil na terasu. A přidali se ostatní s otázkami, proč se tam už nechodí a s nápady, co udělat proto, aby se terasa znovu více využívala. Padaly návrhy, hledaly se ceny … Sepsali jsme seznam, co by bylo na terase užitečné. Pro spolužáky i učitele jsme připravili anketní lístky, roznesli je od do tříd od třetí po devátou, sesbírali odpovědi. Spočítali jsme, že pro využívání terasy na vyučování je téměř 90% dotazovaných. Na přestávku chce chodit ven ještě více žáků. Porovnávali jsme nové návrhy spolužáků se svým seznamem, přidávali na něj nebo naopak škrtali.

V dalších hodinách při diskuzi o rodinném rozpočtu jsme narazili na odlišnosti věkových skupin, problémy starých nebo postižených lidí. Také oni chtějí ale stále být zapojeni a potřební. Proto jsme si domluvili spolupráci s klienty pečovatelského Domu Barbora. Ve své dílně našijí nepromokavé potahy na podsedáky. Se sedmáky jim jako poděkování napěstujeme a předáme rostlinky pro zpříjemnění jejich domova.

Spolupráci s dalším partnerem jsem navrhla jako variantu úspor nebo řešení problému s nedostatkem financí. A tak náš další partner v projektu - učňové z SOU KH, často bývalí žáci naší školy – nám pro pěstování rostlin na terase vyrobí vyvýšené záhony a pomohou s bezpečným smontováním stínící techniky. Žáci 7.A se připojí během svých pracovních činností a budou moci získat i užitečné informace pro své další vzdělávání po absolvování základní školy.

Díky finanční podpoře Eduzměny máme pokrytou třetinu nákladů na renovaci terasy a nejen žáci 7.A uvidí, že učení má smysl a může přinést něco dobrého nejen jim samotným.

Mgr. Dana Mrňáková
Galerie
Předchozí Následující
AVE_CZ
Reklama
Domaro
Reklama
Druhá úspěšná žádost ZŠ T.G. Masaryka Kutná Hora o minigrant Eduzměny

Druhá úspěšná žádost ZŠ T.G. Masaryka Kutná Hora o minigrant Eduzměny

21. duben 2022

Kutná Hora - Mockrát se mi při hodinách matematiky stalo, že se po výkladu nějaké kapitoly přihlásil žák s otázkou „A k čemu nám to bude?“ V některých případech znám odpověď, někdy jen odkazuji na procvičování myšlenkových pochodů. Ani učebnice, sbírky a výukové programy, ač je pravidelně obměňujeme, nezůstávají dlouho cool. Témata jsou brzy pro žáky nezajímavá nebo jim už nerozumí. Vypočítané ceny není možné ověřit porovnáním s realitou.

Nápad na projekt Terasa ožívá a žádost o minigrant Eduzměny vznikl při řešení příkladů s procenty v 7.A. Ukazovali jsme si, jak obchody a e-shopy lákají na slevy. Při společném hledání nejlepší ceny na webu hobby marketu pronesl jeden žák, že by se nám takový slunečník hodil na terasu. A přidali se ostatní s otázkami, proč se tam už nechodí a s nápady, co udělat proto, aby se terasa znovu více využívala. Padaly návrhy, hledaly se ceny … Sepsali jsme seznam, co by bylo na terase užitečné. Pro spolužáky i učitele jsme připravili anketní lístky, roznesli je od do tříd od třetí po devátou, sesbírali odpovědi. Spočítali jsme, že pro využívání terasy na vyučování je téměř 90% dotazovaných. Na přestávku chce chodit ven ještě více žáků. Porovnávali jsme nové návrhy spolužáků se svým seznamem, přidávali na něj nebo naopak škrtali.

V dalších hodinách při diskuzi o rodinném rozpočtu jsme narazili na odlišnosti věkových skupin, problémy starých nebo postižených lidí. Také oni chtějí ale stále být zapojeni a potřební. Proto jsme si domluvili spolupráci s klienty pečovatelského Domu Barbora. Ve své dílně našijí nepromokavé potahy na podsedáky. Se sedmáky jim jako poděkování napěstujeme a předáme rostlinky pro zpříjemnění jejich domova.

Spolupráci s dalším partnerem jsem navrhla jako variantu úspor nebo řešení problému s nedostatkem financí. A tak náš další partner v projektu - učňové z SOU KH, často bývalí žáci naší školy – nám pro pěstování rostlin na terase vyrobí vyvýšené záhony a pomohou s bezpečným smontováním stínící techniky. Žáci 7.A se připojí během svých pracovních činností a budou moci získat i užitečné informace pro své další vzdělávání po absolvování základní školy.

Díky finanční podpoře Eduzměny máme pokrytou třetinu nákladů na renovaci terasy a nejen žáci 7.A uvidí, že učení má smysl a může přinést něco dobrého nejen jim samotným.

Zlata banka
Reklama
Mgr. Dana Mrňáková
Prohlédnout galerii