Kutnohořan Leoš Lacina dostal od dětí před odletem na paralympiádu v Londýně "Štěstíka"

3. červenec 2012, 11:28
(aktualizováno: 3. červenec 2012, 11:29)

Kutná Hora - Kutnohořan Leoš Lacina, reprezentant ČR v Boccie, převzal před koncem školního roku od žáků ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře před odletem na paralympijské hry v Londýně maskota pro štěstí, kterého mu a jeho týmovému kolegovi Radovi Procházkovi vyrobili. "Máme štěstí, že takový reprezentant žije v našem městě, trénuje v naší škole," řekl ve svém proslovu ředitel školy Mgr. Roudný s tím, že je příznačné, že v době Městských her 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře na půdě školy může přivítat reprezentanta ČR, který je závěrečné fázi intenzivní přípravy na paralympijské hry, které se uskuteční od 29. srpna do 9. září v Londýně. O kulturní zpestření malé slavnosti se postaral pěvecký sbor Palášek pod vedením Mgr. Jiřiny Vlasákové.

"Moc děkuji, maskota si vezmeme sebou. ČT 4 sportovní zpravodajství bude určitě připravovat nějaké sestřihy pro paralympijský magazín. Možná ho tak uvidíte i v televizi," řekl Leoš Lacina a omluvil nepřítomnost svého týmového spoluhráče z TJ Léčebny Košumberk Radka Procházku, který se setkání nezúčastnil, protože má státnice na VŠ. "Do Londýna nás pojede celkem 37 sportovců a doprovodů. Z letiště Kbely bude vypraveno do Londýna speciální letadlo," upřesnil Leoš Lacina, kterému jsme položili několik otázek:

Jak náročná byla příprava na paralympijské hry v Londýně?
Řekl bych, že hodně náročná. Tréninky, pak srovnávací turnaje v zahraničí. Velký problém bylo sehnat potřebné finanční prostředky, se kterými máme ještě nyní problémy. V Kanadě jsme skončili třetí, v Manchesteru jsme měli trénink s Angličany. To byla taková "oťukávačka". Každý se samozřejmě snaží zjistit, co na protihráče platí. V červnu na turnaji mistrů – Boccia masters 2012 v Portugalsku, kterého se už účastnili mistři svých zemí, opravdové špičky proti sobě (chyběl jen Hongkong a Thajsko)  jsme skončili druzí za Brazílií a před Anglií. Příprava se tak zatím daří. Do paralympiády v Londýně zbývá ještě měsíc a kousek. Teď už máme přípravu jen v Čechách ve Zbůchu, Nové Pace a v Nymburce vždy po týdnu. Samozřejmé jsou ještě individuální tréninky, při kterých dolaďujeme, co je potřeba.

Tělocvična ZŠ Jana Palacha se vám stala místem, kde můžete trénovat. Jak se vám líbí její proměna po rekonstrukci?
Je to krásné. Vzhledem k tomu, že v malé tělocvičně máme namalovaný kurt přesně tak, jak má vypadat, využívám hlavně malou tělocvičnu. Trénuji i ve velké tělocvičně, protože má jiný povrch. Důležité je vyzkoušet si různé povrchy, aby člověk nebyl překvapený z toho, že míčky, které na Bocciu používáme, reagují různě a odskakují jinak. V malé tělocvičně jsou staré parkety a dost odpružené. I ta by si zasloužila lepší povrch.

Od dětí jste převzal štěstíka Bodláčka, kterého Vám vyrobily. Stává se vám často, že dostáváte od lidí maskota?
Abych řekl pravdu, tak takového maskota jsem dostal poprvé. Když jedu na závody, dostávám od přátel a známých menší talismany pro štěstí.  Počítám s tím, že když ho vytvořily děti, tak nám určitě přinese štěstí. Ještě bych chtěl moc poděkovat za vstřícný přístup řediteli školy Mgr. Roudnému, který mi v tělocvičně ZŠ Jana Palacha umožnil trénovat. Jsem za to moc rád.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

Leoš Lacina je na vozíku od roku 1995. Českou republiku reprezentuje od roku 2009. Má za sebou start na Mistrovství Evropy 2009 (4. místo páry BC4) a na Mistrovství světa 2010 (7. místo páry BC4). Na Světovém poháru 2011 se mu bronzem v párové soutěži podařilo spolu s dalšími členy týmu zajistit čtvrté místo ve světovém žebříčku, díky čemuž může Česká republika startovat na nejprestižnějším podniku, na Letních paralympijských hrách.

Monika Pravdová, Obzory Kutnohorska
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Kutnohořan Leoš Lacina dostal od dětí před odletem na paralympiádu v Londýně "Štěstíka"

Kutnohořan Leoš Lacina dostal od dětí před odletem na paralympiádu v Londýně "Štěstíka"

3. červenec 2012
(aktualizováno: 3. červenec 2012, 11:29)

Kutná Hora - Kutnohořan Leoš Lacina, reprezentant ČR v Boccie, převzal před koncem školního roku od žáků ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře před odletem na paralympijské hry v Londýně maskota pro štěstí, kterého mu a jeho týmovému kolegovi Radovi Procházkovi vyrobili. "Máme štěstí, že takový reprezentant žije v našem městě, trénuje v naší škole," řekl ve svém proslovu ředitel školy Mgr. Roudný s tím, že je příznačné, že v době Městských her 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře na půdě školy může přivítat reprezentanta ČR, který je závěrečné fázi intenzivní přípravy na paralympijské hry, které se uskuteční od 29. srpna do 9. září v Londýně. O kulturní zpestření malé slavnosti se postaral pěvecký sbor Palášek pod vedením Mgr. Jiřiny Vlasákové.

"Moc děkuji, maskota si vezmeme sebou. ČT 4 sportovní zpravodajství bude určitě připravovat nějaké sestřihy pro paralympijský magazín. Možná ho tak uvidíte i v televizi," řekl Leoš Lacina a omluvil nepřítomnost svého týmového spoluhráče z TJ Léčebny Košumberk Radka Procházku, který se setkání nezúčastnil, protože má státnice na VŠ. "Do Londýna nás pojede celkem 37 sportovců a doprovodů. Z letiště Kbely bude vypraveno do Londýna speciální letadlo," upřesnil Leoš Lacina, kterému jsme položili několik otázek:

Jak náročná byla příprava na paralympijské hry v Londýně?
Řekl bych, že hodně náročná. Tréninky, pak srovnávací turnaje v zahraničí. Velký problém bylo sehnat potřebné finanční prostředky, se kterými máme ještě nyní problémy. V Kanadě jsme skončili třetí, v Manchesteru jsme měli trénink s Angličany. To byla taková "oťukávačka". Každý se samozřejmě snaží zjistit, co na protihráče platí. V červnu na turnaji mistrů – Boccia masters 2012 v Portugalsku, kterého se už účastnili mistři svých zemí, opravdové špičky proti sobě (chyběl jen Hongkong a Thajsko)  jsme skončili druzí za Brazílií a před Anglií. Příprava se tak zatím daří. Do paralympiády v Londýně zbývá ještě měsíc a kousek. Teď už máme přípravu jen v Čechách ve Zbůchu, Nové Pace a v Nymburce vždy po týdnu. Samozřejmé jsou ještě individuální tréninky, při kterých dolaďujeme, co je potřeba.

Tělocvična ZŠ Jana Palacha se vám stala místem, kde můžete trénovat. Jak se vám líbí její proměna po rekonstrukci?
Je to krásné. Vzhledem k tomu, že v malé tělocvičně máme namalovaný kurt přesně tak, jak má vypadat, využívám hlavně malou tělocvičnu. Trénuji i ve velké tělocvičně, protože má jiný povrch. Důležité je vyzkoušet si různé povrchy, aby člověk nebyl překvapený z toho, že míčky, které na Bocciu používáme, reagují různě a odskakují jinak. V malé tělocvičně jsou staré parkety a dost odpružené. I ta by si zasloužila lepší povrch.

Od dětí jste převzal štěstíka Bodláčka, kterého Vám vyrobily. Stává se vám často, že dostáváte od lidí maskota?
Abych řekl pravdu, tak takového maskota jsem dostal poprvé. Když jedu na závody, dostávám od přátel a známých menší talismany pro štěstí.  Počítám s tím, že když ho vytvořily děti, tak nám určitě přinese štěstí. Ještě bych chtěl moc poděkovat za vstřícný přístup řediteli školy Mgr. Roudnému, který mi v tělocvičně ZŠ Jana Palacha umožnil trénovat. Jsem za to moc rád.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

Leoš Lacina je na vozíku od roku 1995. Českou republiku reprezentuje od roku 2009. Má za sebou start na Mistrovství Evropy 2009 (4. místo páry BC4) a na Mistrovství světa 2010 (7. místo páry BC4). Na Světovém poháru 2011 se mu bronzem v párové soutěži podařilo spolu s dalšími členy týmu zajistit čtvrté místo ve světovém žebříčku, díky čemuž může Česká republika startovat na nejprestižnějším podniku, na Letních paralympijských hrách.

Monika Pravdová, Obzory Kutnohorska
Prohlédnout galerii