Kutnohorská ZŠ T.G.Masaryka - Vyhráli jsme nejen olympiádu...

29. červen 2012, 09:46
(aktualizováno: 29. červen 2012, 09:47)

Kutná Hora - V průběhu školního roku se ZŠ T.G. Masaryka zúčastnila kromě sportovních soutěží i mnoha dalších. Vždyť její žáci nejsou dobří jen ve sportu, ale i v mnoha dalších oblastech. Zajímají se o přírodu, historii, jazyky, výtvarné umění a poznávají svět kolem sebe různými způsoby.

Získali jsme mnohá ocenění v řadě vědomostních a dovednostech soutěží. Zapojili jsme se celostátního projektu Převezměte terezínskou štafetu, kde jsme v celorepublikovém žebříčku získali krásné čtvrté místo. Děti se přidaly i do dalšího celostátního projektu EVO. Účastnili jsme se dalších vědomostních soutěží, kde jsme získali mnohá vynikající ocenění.  Mladý Démosthenes, Olympiáda v anglickém jazyce, Požární ochrana očima dětí, to jsou jen některé z mnoha.

Žáci devátých ročníků zúročili své znalosti a vědomosti ve svých absolventských pracích a obhajobách, které přednesli před komisí učitelů. Dokázali tak, že jsou dobře připraveni vkročit do života a pokračovat ve svých studiích.

Hlavním koníčkem našich dětí je však přece jen sport. To dokládají výborné výsledky ve sportovních soutěžích nejen na úrovni okresu a kraje, ale také na úrovni celorepublikové. Starší děvčata se umístila mezi šesti nejlepšími týmy v celé České republice. Ve velmi silné konkurenci získaly dívky nádherné čtvrté místo v ČR. Gratulujeme!!!

Nezahanbila nás ani mladší děvčata. i ona se probojovala mezi nejlepších deset týmů celé republiky.

Třešničkou na pomyslném sportovním dortu byly Městské hry 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře. Byli jsme první!!! Prvenství jsme opět obhájili! Získali jsme 46 zlatých, 46 stříbrných a 42 bronzových medailí.

Celý týden her byl pro sportovce velmi náročný, protože se snažili vydat ze sebe co nejvíce. Někteří z nich si často sáhli až na dno svých sil. Ostatní žáci školy nadšeně povzbuzovali a fandili svým kamarádům. V průběhu těchto deseti olympijských dnů žáci, jejich učitelé i vedení školy vytvořili jeden tým a každý si přál zvítězit, což se nám podařilo. A to již potřetí!

Za olympijské výkony a výsledky ve všech ostatních soutěžích děkujeme Vám, žákům naší školy i pedagogům, kteří jste se podíleli na jejich přípravě, a přejeme Vám hezké a dlouhé prázdniny!

Marcela Šabacká, Blanka Králíková
Komentáře
Vinne sklepy Kutna Hora
Reklama
Kutnohorská ZŠ T.G.Masaryka  - Vyhráli jsme nejen olympiádu...

Kutnohorská ZŠ T.G.Masaryka - Vyhráli jsme nejen olympiádu...

29. červen 2012
(aktualizováno: 29. červen 2012, 09:47)

Kutná Hora - V průběhu školního roku se ZŠ T.G. Masaryka zúčastnila kromě sportovních soutěží i mnoha dalších. Vždyť její žáci nejsou dobří jen ve sportu, ale i v mnoha dalších oblastech. Zajímají se o přírodu, historii, jazyky, výtvarné umění a poznávají svět kolem sebe různými způsoby.

Získali jsme mnohá ocenění v řadě vědomostních a dovednostech soutěží. Zapojili jsme se celostátního projektu Převezměte terezínskou štafetu, kde jsme v celorepublikovém žebříčku získali krásné čtvrté místo. Děti se přidaly i do dalšího celostátního projektu EVO. Účastnili jsme se dalších vědomostních soutěží, kde jsme získali mnohá vynikající ocenění.  Mladý Démosthenes, Olympiáda v anglickém jazyce, Požární ochrana očima dětí, to jsou jen některé z mnoha.

Žáci devátých ročníků zúročili své znalosti a vědomosti ve svých absolventských pracích a obhajobách, které přednesli před komisí učitelů. Dokázali tak, že jsou dobře připraveni vkročit do života a pokračovat ve svých studiích.

Hlavním koníčkem našich dětí je však přece jen sport. To dokládají výborné výsledky ve sportovních soutěžích nejen na úrovni okresu a kraje, ale také na úrovni celorepublikové. Starší děvčata se umístila mezi šesti nejlepšími týmy v celé České republice. Ve velmi silné konkurenci získaly dívky nádherné čtvrté místo v ČR. Gratulujeme!!!

Nezahanbila nás ani mladší děvčata. i ona se probojovala mezi nejlepších deset týmů celé republiky.

Třešničkou na pomyslném sportovním dortu byly Městské hry 5. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře. Byli jsme první!!! Prvenství jsme opět obhájili! Získali jsme 46 zlatých, 46 stříbrných a 42 bronzových medailí.

Celý týden her byl pro sportovce velmi náročný, protože se snažili vydat ze sebe co nejvíce. Někteří z nich si často sáhli až na dno svých sil. Ostatní žáci školy nadšeně povzbuzovali a fandili svým kamarádům. V průběhu těchto deseti olympijských dnů žáci, jejich učitelé i vedení školy vytvořili jeden tým a každý si přál zvítězit, což se nám podařilo. A to již potřetí!

Za olympijské výkony a výsledky ve všech ostatních soutěžích děkujeme Vám, žákům naší školy i pedagogům, kteří jste se podíleli na jejich přípravě, a přejeme Vám hezké a dlouhé prázdniny!

Marcela Šabacká, Blanka Králíková
Prohlédnout galerii