vv auto
Reklama

Nové laboratoře elektrotechniky na učilišti řemesel otevřel i ministr školství Marcel Chládek

26. listopad 2014, 16:33
(aktualizováno: 27. listopad 2014, 09:03)

Kutná Hora - Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel Kutná Hora ve středu slavnostně otevřeli nové elektrotechnické laboratoře. Mezi hosty nechyběli ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, senátor a starosta Čáslavi Jaromír Strnad, statutární zástupce hejtmana a náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Středočeského kraje Milan Němec, náměstkyně hejtmana pro oblast investic a veřejných zakázek Zuzana Moravčíková a ředitelé několika partnerských škol, či firem z regionu.

Kutnohorské učiliště nové a moderně vybavené laboratoře pořídilo v rámci projektu "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem", který je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem České republiky s nákladem 7 217 000,- Kč. "Je to největší projekt, který jsme pro naší školu získali," zdůraznila zástupkyně ředitele Jitka Matoušová.

"Asi tři miliony korun stálo nové vybavení našich technických laboratoří," upřesnila Jitka Matoušová. "Za tyto prostředky budeme laboratoře nejen modernizovat, ale zakoupíme i nové učební pomůcky, které odpovídají současným trendům," řekla a doplnila: "Prostředky z projektu budou použity i na nákup služeb a na přímou podporu aktivit."

Ministr školství Marcel Chládek už dříve několikrát deklaroval, že se bude snažit zvýšit zájem žáků o technické školy a řemesla. "Snažíme se podporovat odborné vzdělávání již od základní a dokonce mateřské školy," upozornil. Nové laboratoře na kutnohorském učilišti využívají i žáci osmých tříd základních škol pro zájmové kroužky a nové přístroje je mohou lépe připravit na reálnou situaci v praxi.

"Škole bych popřál, aby se jí dařilo, ať má úspěšné studenty a věřím, že se v Kutné Hoře potkáme při další příležitosti. Až budeme otevírat nové pracoviště nebo až budete žádat o navýšení kapacity školy z důvodu velkého zájmu o studium," obrátil se k řediteli Antonínu Hasíkovi.

Galerie
Předchozí Následující
Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Nové laboratoře elektrotechniky na učilišti řemesel otevřel i ministr školství Marcel Chládek

Nové laboratoře elektrotechniky na učilišti řemesel otevřel i ministr školství Marcel Chládek

26. listopad 2014
(aktualizováno: 27. listopad 2014, 09:03)

Kutná Hora - Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel Kutná Hora ve středu slavnostně otevřeli nové elektrotechnické laboratoře. Mezi hosty nechyběli ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, senátor a starosta Čáslavi Jaromír Strnad, statutární zástupce hejtmana a náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Středočeského kraje Milan Němec, náměstkyně hejtmana pro oblast investic a veřejných zakázek Zuzana Moravčíková a ředitelé několika partnerských škol, či firem z regionu.

Kutnohorské učiliště nové a moderně vybavené laboratoře pořídilo v rámci projektu "Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem", který je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem České republiky s nákladem 7 217 000,- Kč. "Je to největší projekt, který jsme pro naší školu získali," zdůraznila zástupkyně ředitele Jitka Matoušová.

"Asi tři miliony korun stálo nové vybavení našich technických laboratoří," upřesnila Jitka Matoušová. "Za tyto prostředky budeme laboratoře nejen modernizovat, ale zakoupíme i nové učební pomůcky, které odpovídají současným trendům," řekla a doplnila: "Prostředky z projektu budou použity i na nákup služeb a na přímou podporu aktivit."

Ministr školství Marcel Chládek už dříve několikrát deklaroval, že se bude snažit zvýšit zájem žáků o technické školy a řemesla. "Snažíme se podporovat odborné vzdělávání již od základní a dokonce mateřské školy," upozornil. Nové laboratoře na kutnohorském učilišti využívají i žáci osmých tříd základních škol pro zájmové kroužky a nové přístroje je mohou lépe připravit na reálnou situaci v praxi.

"Škole bych popřál, aby se jí dařilo, ať má úspěšné studenty a věřím, že se v Kutné Hoře potkáme při další příležitosti. Až budeme otevírat nové pracoviště nebo až budete žádat o navýšení kapacity školy z důvodu velkého zájmu o studium," obrátil se k řediteli Antonínu Hasíkovi.

Prohlédnout galerii