vv auto
Reklama

Prázdninová škola? SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora rozhodně nespala!

5. září 2020, 07:54

Kutná Hora - Čilý ruch se nesl celými letními prázdninami na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Bylo započato několik akcí, které bezesporu zvýší již tak kvalitní zázemí naší školy po naše žáky i zaměstnance.

A co že se to u nás děje? Začněme hned u vchodu do školy, kde vznikl zcela nový prostor, zde se nachází školní recepce. Byla darována naší škole firmou Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora a díky našim kolegům z úseku údržby doznala několika změn a nyní se chystá její zprovoznění pro návštěvy přicházející do školy. Recepční službu budou v rámci odborných praxí zajišťovat žáci službových oborů, kteří mají komunikaci a psychologii ve vzdělávací náplni svých předmětů.

Pokud se přesuneme směrem k naší školní jídelně, uvidíte zde mnoho novinek. Ve školní jídelně jsme instalovali stolní a dekorační nábytek, který jsme obdrželi také od společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora.

Prázdniny a začátek školního roku jsou u nás ve znamení velkých stavebních projektů. Pokračujeme s přestavbou bývalé kotelny na novou truhlářskou dílnu, která bude sloužit našim žákům v oboru truhlář. Dostavbou a přestěhováním dílen z areálu ČKD Karlov tak definitivně opustíme stávající prostory starých dílen a naši žáci budou vykonávat odborný výcvik v nové dílně umístěné přímo v areálu školy. Realizace přestavby bude ukončena s koncem kalendářního roku 2020.

Z dalších stavebních akcí, které se o prázdninách rozběhly, je kompletní rekonstrukce sociálních zařízení v prostoru u školní jídelny. Poslední z připravovaných stavebních úprav je výměna posledních pozůstatků původních oken v prostorech vstupní haly za šatnami a o patro výše v hale u školní jídelny. Dá se říci, že se nám daří úspěšně obnovovat školu a veškeré změny budou přínosem ke kvalitnímu vzdělávání a zvýšení komfortu nejen žákům, zaměstnancům, ale i našim zákazníkům. Další investiční akcí, která zkvalitní a zrychlí datový přenos mezi našimi vzdělávacími budovami Čáslavská a Seifertovy sady je pořízení nového radioreléového spoje na kvalitní a nezarušovaný datový přenos. „Pěkně jsme si na to posvítili,“ jak říká ředitel školy Ing. Josef Vavřinec a nutno dodat, že si ještě posvítíme. Poslední z plánovaných investičních akcí na letošní podzim je totiž kompletní výměna osvětlení v naší školní tělocvičně za moderní LED sport osvětlení. Všechny tyto akce jsou naplánovány tak, aby skončily do konce září 2020.

tz
AVE_CZ
Reklama
Prázdninová škola? SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora rozhodně nespala!

Prázdninová škola? SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora rozhodně nespala!

5. září 2020

Kutná Hora - Čilý ruch se nesl celými letními prázdninami na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Bylo započato několik akcí, které bezesporu zvýší již tak kvalitní zázemí naší školy po naše žáky i zaměstnance.

A co že se to u nás děje? Začněme hned u vchodu do školy, kde vznikl zcela nový prostor, zde se nachází školní recepce. Byla darována naší škole firmou Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora a díky našim kolegům z úseku údržby doznala několika změn a nyní se chystá její zprovoznění pro návštěvy přicházející do školy. Recepční službu budou v rámci odborných praxí zajišťovat žáci službových oborů, kteří mají komunikaci a psychologii ve vzdělávací náplni svých předmětů.

Pokud se přesuneme směrem k naší školní jídelně, uvidíte zde mnoho novinek. Ve školní jídelně jsme instalovali stolní a dekorační nábytek, který jsme obdrželi také od společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora.

Prázdniny a začátek školního roku jsou u nás ve znamení velkých stavebních projektů. Pokračujeme s přestavbou bývalé kotelny na novou truhlářskou dílnu, která bude sloužit našim žákům v oboru truhlář. Dostavbou a přestěhováním dílen z areálu ČKD Karlov tak definitivně opustíme stávající prostory starých dílen a naši žáci budou vykonávat odborný výcvik v nové dílně umístěné přímo v areálu školy. Realizace přestavby bude ukončena s koncem kalendářního roku 2020.

Z dalších stavebních akcí, které se o prázdninách rozběhly, je kompletní rekonstrukce sociálních zařízení v prostoru u školní jídelny. Poslední z připravovaných stavebních úprav je výměna posledních pozůstatků původních oken v prostorech vstupní haly za šatnami a o patro výše v hale u školní jídelny. Dá se říci, že se nám daří úspěšně obnovovat školu a veškeré změny budou přínosem ke kvalitnímu vzdělávání a zvýšení komfortu nejen žákům, zaměstnancům, ale i našim zákazníkům. Další investiční akcí, která zkvalitní a zrychlí datový přenos mezi našimi vzdělávacími budovami Čáslavská a Seifertovy sady je pořízení nového radioreléového spoje na kvalitní a nezarušovaný datový přenos. „Pěkně jsme si na to posvítili,“ jak říká ředitel školy Ing. Josef Vavřinec a nutno dodat, že si ještě posvítíme. Poslední z plánovaných investičních akcí na letošní podzim je totiž kompletní výměna osvětlení v naší školní tělocvičně za moderní LED sport osvětlení. Všechny tyto akce jsou naplánovány tak, aby skončily do konce září 2020.

Zlata banka
Reklama
tz
Prohlédnout galerii